Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Wybór przyszłości czyli giełda w Lutomi

Piątek, 21 marca 2014, 7:39
Aktualizacja: 14:06
Autor: red.
Lutomia Dolna: Wybór przyszłości czyli giełda w Lutomi
Fot. UG Świdnica
Ponad pól tysiąca gimnazjalistów i ich rodziców odwiedziło XII Giełdę Edukacyjną przygotowaną tradycyjnie przez Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej.

- Dobrze wykształceni gimnazjaliści są naszą przyszłością. Atrakcyjne kierunki, dobra baza dydaktyczna i możliwość odbywania praktyk. To tylko niektóre wymagania młodych ludzi szukających dalszej drogi kształcenia po gimnazjum. Nikogo zatem nie trzeba przekonywać do tego, iż takie imprezy jak giełda edukacyjna są potrzebne. Edukacja odgrywa w życiu bardzo ważną rolę. Kiedy jednak trzeba podejmować decyzję o dalszych kierunkach kształcenia, potrzebny jest wybór. A kiedy nie wiadomo co wybrać, warto odwiedzić Giełdę Edukacyjną organizowaną przez Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej aby zobaczyć, czym nas skusi dana szkoła i jakie możliwości daje swoim przyszłym absolwentom. Giełda edukacyjna daje szansę młodym osobom poszukującym oferty szkoleniowej na bezpośrednie, często pierwsze, spotkanie z przedstawicielami szkół i znalezienie atrakcyjnej oferty dla siebie. Wszystkim gimnazjalistom, którzy odwiedzili XII Giełdę Edukacyjną w Lutomi życzę dobrych i trafnych wyborów swojej przyszłości! – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Podczas giełdy 14 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu świdnickiego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Dolnośląska Izba Rzemieślnicza prezentowało bogatą ofertę edukacyjną dla uczniów kl. III z 6 gimnazjów gminy Świdnica, Marcinowice i z Dobromierza. - Na stoiskach można porozmawiać o aktualnych kierunkach kształcenia i spotkać się z uczniami, którzy są najlepszym źródłem informacji – twierdzili uczniowie.

Podczas Giełdy Edukacyjnej Doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Wałbrzycha oraz z Klubu Pracy OHP w Świdnicy przeprowadzali indywidualne rozmowy.

Jaki jest cel giełdy? Jak mówi szkolny doradca zawodowy Edyta Zerka celem głównym tych działań jest przygotowanie uczniów do świadomego i trafnego wyboru szkoły. Efekty giełdy widoczne są przede wszystkim wśród samych gimnazjalistów. Już teraz dzięki prezentacji szkół wielu z nich ma sprecyzowane plany na przyszłość.

Tradycyjnie na potrzeby giełdy wydawana jest gazetka szkolna „Gimbusik”, w której poruszane zostały tematy związane z działalnością i funkcjonowaniem Szkolnego Ośrodka Kariery. Można w niej przeczytać wywiady z uczniami o ich planach i dokonywanych wyborach oraz wypowiedzi absolwentów. Bowiem giełda edukacyjna w Lutomi w tym roku gościła jednego a absolwentów, który wrócił tam 7 lat po zakończeniu edukacji w gimnazjum.

- Bardzo dobrze pamiętam czasy spędzone w tej szkole. Byłem uczniem klasy A w latach 2003-2006. Moim wychowawcą była p. Bogumiła Podczasiak. W całym swoim życiu byłem w wielu szkołach i uczelniach, ale żadna nie była tak czysta, kolorowa i przyjazna dla uczniów. Uważam, że to gdzie pójdziemy po gimnazjum, daje nam duże możliwości, lub je zabiera, jeśli wybierzemy źle – ocenia absolwent gimnazjum Grzegorz Dratwa, a obecnie student V roku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group