Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 797
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wybudują centrum biznesowe

Wtorek, 18 października 2022, 15:57
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wybudują centrum biznesowe
Fot. UM Jaworzyna Śląska
To bardzo ważna chwila dla gminy Jaworzyna Śląska, która pozyskała 76 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja piąta – rozwój stref przemysłowych na rozwój Jaworzyńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W poniedziałek, 17 października w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jaworzynie Śląskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz gminy i parlamentarzystów.

Przypomnijmy, promesę odebrał w piątek, 14 października w Warszawie burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. 17 października wspólnie z Ireneuszem Zyską – wiceministrem klimatu i środowiska, ministrem Michałem Dworczykiem i posłem Marcinem Gwoździem spotkał się z dziennikarzami, aby opowiedzieć o planowanej inwestycji. - To wydarzenie wpisuje się w rządową politykę rozwoju gospodarczego. Gratuluję burmistrzowi. Jestem przekonany, że dzięki takim inwestycjom gminy naszego subregionu będą się rozwijać – mówił Michał Dworczyk. - To wielki dzień subregionu wałbrzyskiego. Jaworzyna Śląska leży w samym jego centrum. To lokalizacja o ogromnym potencjale. Już teraz rozmawiamy z inwestorami. Jeszcze za wcześnie, by o tym informować, ale jestem przekonany, że tu będą zakłady, które nie tylko stworzą miejsca pracy, ale też przyciągną ludzi np. z Wrocławia, którzy, tu w Jaworzynie Śląskiej będą budować swoją przyszłość – dodał Ireneusz Zyska. – Tak pisze się historia gospodarcza Dolnego Śląska. To ogromne pieniądze do wydatkowania – tłumaczył Marcin Gwóźdź. - Słów dziękuję i proszę nigdy za wiele. Dziękuję za osobiste zaangażowanie. To historyczna chwila dla naszej gminy – podsumował burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz.

Jaworzyńska Strefa Aktywności Gospodarczej zlokalizowana będzie na obszarze ok. 100 ha. Szczegółowy wykaz działek określony zostanie na etapie opracowania przez wykonawcę dokumentacji projektowej.

Przedmiotem inwestycji będzie m.in.:

- modernizacja infrastruktury drogowej,

- budowa chodników i dróg rowerowych z oświetleniem,

- budowa parkingów,

- modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej, wodno-kanalizacyjnej,

- budowa infrastruktury technicznej drogowej: przystanków, stacji doładowania, systemu zarządzania ruchem drogowym.
Przewidywana wartość inwestycji to 77 milionów 640 tys. złotych. W tym 76 milionów złotych wynosi dofinansowanie z Polskiego Ładu. Wkład własny gminy wyniesie 2 % wartości inwestycji.

Inwestycja będzie realizowana w latach 2023 – 2025.

Również 17 października w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” podpisano umowę na budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzyńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej! Umowę podpisali prezes „INVEST-PARK” Piotr Wojtyczka, wiceprezes Paweł Kurtasz oraz przedstawiciele wykonawcy - firmy Pekabex z Poznania - prezes Przemysław Borek oraz członek zarządu Tomasz Seremet.

Inwestycja o wartości ok. 26 mln zł powstanie na 4-hektarowej działce na terenie, obejmie swoim zakresem budowę:

- modułowej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 5,2 tys. m²,

- 2 budynków administracyjno-socjalnych o powierzchni 940 m²,

- instalacji fotowoltaicznej.

- infrastruktury towarzyszącej, parkingów, placów manewrowych.

Termin wykonania prac zgodnie z podpisaną umową to wrzesień 2023 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group