Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 548
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wybudują obwodnicę

Niedziela, 19 lipca 2020, 15:13
Autor: red
Strzegom: Wybudują obwodnicę
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom udzieli pomocy finansowej Województwu Dolnośląskiemu w kwocie 1,5 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej oraz decyzji środowiskowej dla zadania „Granitowa obwodnica – wyprowadzenie transportu górniczego z miejscowości na terenie Gminy Strzegom, Dobromierz i Mściwojów” w obrębie Gminy Strzegom.

Województwo ze swojego budżetu także wyda 1,5 mln zł na to zadanie. To będzie jedna z najważniejszych inwestycji, jaka będzie realizowana na terenie naszej gminy.

Powstanie obwodnicy Strzegomia od wielu lat stanowi priorytetową inwestycję drogową w gminie Strzegom.
- Konieczność budowy obwodnicy jest niezbędna, żeby odciążyć Strzegom oraz sąsiadujące miejscowości z intensywnego ruchu samochodowego, w szczególności związanego z transportem granitu z okolicznych kopalń – mówi Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia. – Wiem, jak istotna jest ta sprawa dla komfortu życia mieszkańców, dlatego cieszę, że wraz z samorządem województwa dolnośląskiego udało nam się dogadać w tej sprawie. Podziękowania kieruję w kierunku zarządu województwa dolnośląskiego oraz wicemarszałka Tymoteusza Myrdy za wsparcie i decyzję w sprawie tej inwestycji - dodaje burmistrz. W trakcie wizyty terenowej zarząd województwa przekonał się o słuszności tej sprawy oraz o skali problemów mieszkańców gminy, z której co roku wywożonych jest 4 mln ton kruszyw. Dzięki temu możliwe było przekonanie sejmiku województwa o pilnej potrzebie wykonania projektu i decyzji środowiskowej obwodnicy.

Strzegomianie w tej sprawie niejednokrotnie kierowali pisma oraz zbierali podpisy z poparciem, dla tego zamierzenia inwestycyjnego. Warto wspomnieć, że ponadlokalny charakter inwestycji, obejmujący swoim oddziaływaniem nie tylko gminę Strzegom, ale również sąsiadujące z nią gminę Dobromierz i gminę Mściwojów. Już w 2019 r. wykonano koncepcję przebiegu obwodnicy w trzech wariantach.

Preferowany i najbardziej korzystny jest ten przebiegający w następujący sposób: skrzyżowanie drogi wojewódzkiej w kierunku Stanowice - Olszany i dalej w kierunku Stawisk (pominięte z lewej strony), dalej po ominięciu Stawisk pomiędzy Żelazowem a Kostrzą, następnie pomiędzy kamieniołomem „Zimnik 1” i „Zimnik 2” aż do Siekierzyc. Zaproponowano także różne warianty włączenia istniejących dróg lokalnych do nowo projektowanej obwodnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group