Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wycieczka do Zamberku

Wtorek, 16 maja 2023, 7:51
Aktualizacja: 10:52
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wycieczka do Zamberku
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Już w najbliższą sobotę, 20 maja Muzeum Kolejnictwa zaprasza na wycieczkę do Muzeum starých strojů a technologií w Zamberku. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Przejazd autokarem będzie zorganizowany na trasie Jaworzyna Śląska- Dzierżoniów – Žamberk – Dzierżoniów – Jaworzyna Śląska. W muzeum w Zamberku będzie można podziwiać zbiór starych samochodów, maszyn parowych oraz parowozów. Będzie można także oglądać prezentację zabytkowych maszyn i przejechać się kolejką.

Celem projektu jest pogłębienie funkcjonowania istniejących relacji, zwiększenie intensywności współpracy, a przede wszystkim przyczynienie się do nawiązania kontaktów międzyludzkich – pasjonatów zabytkowych pociągów, sympatyków Muzeum starých strojů a technologií oraz Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.

Przejazd jest częścią planu uruchomienia turystycznej linii kolejowej z Muzeum Kolejnictwa w Dolnej Lipce we współpracy z Muzeum starých strojů a technologií w Žamberku, muzeami należącymi do Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska oraz samorządem Dzierżoniowa.

Ważne informacje:

Wyjazd: 20.05.2023 r. o godz. 8:00 z parkingu Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz ok. 8:40 z parkingu pod Młynem Hilberta w Dzierżoniowie.

Planowany przyjazd do Žamberka o godz. 11, wyjazd w drogę powrotną o godz. 15:30.
Koszt to 15 zł/os*.

Udział w wyjeździe możliwy jest po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji wyłącznie po wypełnieniu formularza.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie https://muzeumkolejnictwa.pl/wycieczka-autokarowa-do-muzeum-starych-maszyn-i-technologii-w-zamberku-cz/.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group