Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wycieczka integracyjna uczniów ze Strzegomia

Poniedziałek, 10 października 2016, 12:11
Autor: red
Strzegom: Wycieczka integracyjna uczniów ze Strzegomia
Fot. UM Strzegom
Ważnym elementem ułatwiającym adaptację w nowym środowisku są działania integracyjne, dlatego też uczniowie strzegomskiego gimnazjum pod opieką nauczycieli wybrali się na wycieczkę do Srebrnej Góry.

Gimnazjaliści byli zachwyceni atrakcjami jakie na nich czekały. W programie wycieczki było bowiem zwiedzanie największej górskiej fortyfikacji w Europie – Fortu Donjon, w tym dziedzińca fortu, podziemnych XVIII - wiecznych kazamat, w których urządzone jest muzeum z ekspozycją militariów i korony fortu wraz z punktami widokowymi. Jednak największą frajdą była gra terenowa. Uczniowie, podzieleni na dwa obozy: francusko – polski i koalicji antyfrancuskiej, rywalizowali między sobą w wykonywaniu poszczególnych zadań. Odegrano więc bitwy, potyczki, były też zabawy zręcznościowe i zadania terenowe. Ze względu na złą pogodę wszystko to rozgrywało się pod ziemią. Przewodnik, w niezwykle zajmujący sposób, opowiadał o historii fortu, jego dziejach i podstawowych funkcjach. Zaprezentował też broń czarnoprochową używaną w pruskim wojsku w epoce napoleońskiej, był również pokaz wystrzału z repliki XVIII - wiecznej armaty.

Na koniec na zmęczonych, głodnych i zziębniętych uczestników wycieczki czekało ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Choć pogoda tego dnia nie dopisała, to nie miało to wpływu na nasze humory i nie popsuło nikomu dobrej zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group