Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wycieczka w nagrodę

Środa, 2 lipca 2014, 10:08
Aktualizacja: 12:16
Autor: red.
Żarów: Wycieczka w nagrodę
Fot. UM Żarów
Dają cząstkę siebie innym i nie robią tego dla wyróżnień. Bezinteresowni bohaterowie tak inni mówią o krwiodawcach. Tych aktywnych i zaangażowanych nie brakuje również w żarowskim Klubie Honorowych Dawców Krwi. Od 40 lat wspomagają najbardziej potrzebujących, dzieląc się tym, co najcenniejsze. W podzięce za ten dar, corocznie żarowscy krwiodawcy wyjeżdżają na wspólną integracyjną wycieczkę.

- Tym razem odwiedziliśmy Złoty Stok i Kopalnię Złota oraz Twierdzę Kłodzką. Podczas wizyty w Złotym Stoku nie mogło zabraknąć przejażdżki podziemnymi wagonami. Odwiedziliśmy również sztolnie oraz skarbiec. Nasza wyprawa dobiegła końca dopiero w Ludwikowicach na wspólnym, integracyjnym ognisku. Żarowscy krwiodawcy, prawie pięćdziesięcioosobowa grupa na wycieczkę pojechali w sobotę, 14 czerwca. W dniu, w którym obchodzono Światowy Dzień Krwiodawstwa - mówi Czesław Giemza, prezes żarowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Corocznie, żarowski klub krwiodawców organizuje siedem zbiórek krwi. W każdej z nich średnio uczestniczy ponad pięćdziesięciu aktywnych mieszkańców. Najbliższa okazja już 16 lipca. Podczas dodatkowej akcji będzie zbierana krew dla poszkodowanych w wypadkach. Zbiórka, tym razem odbędzie się w żarowskiej bibliotece przy ul. Piastowskiej w Żarowie, w godz. 10.00-14.00.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group