Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wycinali i kradli drewno

Czwartek, 28 stycznia 2016, 10:30
Aktualizacja: Wtorek, 2 lutego 2016, 11:59
Autor: opr.red.
Świdnica: Wycinali i kradli drewno
Fot. www.sm.swidnica.pl
Problem nielegalnego wycinania drzew ujawnił się zaraz po nowym roku.

W tym też okresie strażnicy miejscy zauważyli pierwsze ścięte drzewo nieopodal ul. Księdza Dionizego Barana w obszarze tzw. „Hycla”. Od tamtego czasu postanowili obserwować to miejsce, poprzez wzmożone patrolowanie, oraz przy użyciu urządzenia, tak zwanej „foto pułapki”. Mimo starań przybywało wyciętych drzew, a sprawcy sprytnie wymykali się przed przybyciem patrolu.

W dniu 23 stycznia około godz. 14:30 strażnik dostrzegł dwóch mężczyzn, którzy piłą spalinową wycinali następne drzewo. Straż Miejska wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy podjęła skoordynowane działania, odcinając drogę ucieczki sprawcom kradzieży.

Dzięki współpracy z patrolem policji ujęto dwóch mężczyzn na tzw. „gorącym uczynku”, którzy do celu wywozu drewna wykorzystywali samochód osobowy typu combi. Mężczyźni próbowali się tłumaczyć, że posiadają stosowne zezwolenie, jednak po sprawdzeniu okazało się, że nie jest to zgodne ze stanem faktycznym. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności wyjaśniających sprawa przekazana została do Komendy Powiatowej Policji, która będzie prowadziła dalsze czynności w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group