Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wydał 20 tys. złotych należące do pracodawcy

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 17 stycznia 2017, 10:44
Aktualizacja: 11:47
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy zatrzymali 23–letniego mężczyznę, który zawiadomił tutejszą jednostkę o niepopełnionym przestępstwie.

„Na klatce schodowej napadło na mnie dwóch napastników, pobili mnie i zabrali 20 tys. złotych” - z takimi słowami do świdnickiej komendy policji zgłosił się 23-letni mężczyzna. Jak relacjonował, w godzinach porannych, kiedy szedł do pracy, na klatce schodowej jego bloku w Świebodzicach napadło na niego dwóch zamaskowanych napastników, którzy pobili go i dokonali kradzieży 20 tys. złotych, telefonu komórkowego oraz portfela z dokumentami. Skradziona gotówka miała być trzydniowym utargiem zebranym przez zgłaszającego z sieci aptek, z których to pieniędzy, jako przedstawiciel handlowy, miał się tego dnia rozliczyć ze swoim pracodawcą.

Wątpliwości funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy wzbudziły pewne podawane przez zgłaszającego okoliczności. Wobec tego przeprowadzili drobiazgowe i długotrwałe rozpytanie mężczyzny, w trakcie którego przyznał się, że żadnego rozboju nie było, a całą historię wymyślił. Należące do pracodawcy pieniądze wydał natomiast na weekendowe imprezy i spłatę części swoich długów.

Aby uwiarygodnić podawaną wersję zdarzeń i przekonać śledczych że został napadnięty, 23-latek jeszcze przed wizytą na komendzie policji podarł swoją kurtkę, a telefon komórkowy i portfel z dokumentami wrzucił do rzeki.

Za wprowadzenie w błąd organów ścigania i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group