Czytających: 1431

Świdnica: Wygrany sparing

Niedziela, 14 lipca 2019, 19:21
Aktualizacja: Wtorek, 16 lipca 2019, 11:23
Bardzo dobrze w okres przygotowawczy weszli piłkarze Dabro–Bau Polonii–Stali Świdnica. Podopieczni Rafała Markowskiego po serii pięciu treningów rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Biało–zieloni pewnie ograli Pogoń Pieszyce – ligowego rywala i beniaminka IV ligi.

Gospodarze dyktowali warunki gry, a mecz toczył się praktycznie cały czas na połowie Pogoni Pieszyce. Już po kilku minutach było 2:0 dla świdniczan po trafieniach Roberta Myrty i Kamila Szczygła. Po tym szturmie, pieszyczanie zdołali zdobyć jedynego gola, wykorzystując błąd ekipy miejscowej. Na 3:1 pięknym uderzeniem z dystansu strzelił Andrii Kozachenko, a rezultat na 4:1 ustalił świdnicki skrzydłowy, Daniel Orzechowski. Spotkanie rozegrano systemem 3 x 30 minut, a trener Rafał Markowski miał dziś do dyspozycji 20 piłkarzy, w tym sporą grupę testowanych zawodników.
– Pierwszy sparing wypadł pozytywnie i nie chodzi o sam wynik, a o mentalność drużyny nad którą pracujemy wspólnie od pewnego czasu. Na tym etapie przygotowań uzyskane rezultaty są sprawą drugorzędną – ocenia Rafał Markowski, trener świdnickiego zespołu.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Pieszyce 4:1

Skład: B. Kot, Kozachenko, Sowa, Szuba, Białasik, Baumgarten, Szczygieł, Myrta, Salamon, Florian, Makówka, Orzechowski, Ł. Kot, Stachurski, Sikora oraz 5 testowanych zawodników.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica