Czytających: 1526

Świdnica: Wygrany sparing z Brazylijczykami

Sobota, 2 sierpnia 2014, 22:52
Aktualizacja: 22:53
Triumfem Polonii Świdnica zakończył się nasz ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym przed rozpoczynającymi się już 9 sierpnia rozgrywkami III–ligi dolnośląsko–lubuskiej. W ostatnim sparingu biało–zieloni dowodzeni przez Jarosława Lato ograli 3:2 ekipę Brasilia Team.

Do przerwy gospodarze znajdowali się na dwubramkowym prowadzeniu. Pierwszą bramkę zdobył uruchomiony długim podaniem Kamil Kukla, który w sytuacji jeden na jednego nie dał szans gościnnie broniącemu w drużynie gości Kevinowi Bazydło. Na 2:0 podwyższył Paweł Tobiasz wykorzystując dobre dogranie od Marcina Morawskiego. Po zmianie stron rywale postanowili jeszcze powalczyć w tym pojedynku i szybko złapali kontakt zmniejszając straty. W ostatnich minutach padły jeszcze dwa gole, najpierw Brazylijczycy zapisali na swoim koncie bramkę samobójczą po rzucie rożnym dla Polonii, a następnie ustalili końcowy rezultat na 3:2 dla świdniczan.

Polonia Świdnica - Brasilia Team 3:2 (2:0)

Polonia: Stitou, Skrypak, Sudoł, Luber, Truszczyński, Szuba, G. Borowy, Morawski, Kukla, Sz. Borowy, Tobiasz oraz B. Kot, Chrapek, Sowa, Kopernicki, Klimczak, Jaros