Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wyjątkowa rocznica

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, 11:24
Aktualizacja: 15:26
Autor: red
Świebodzice: Wyjątkowa rocznica
Fot. UM Świebodzice
2 grudnia, na wyjątkową uroczystość – 50. Rocznicę Przyłączenia Cierni do Świebodzic, do Szkoły Podstawowej Integracyjnej, której gospodarzem jest Dyrektor Łukasz Kucemba, przybyło wielu mieszkańców Świebodzic.

Wśród zaproszonych Gości byli między innymi: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza dr Tobiasz Wysoczański, Radni Rady Miejskiej, dr Janusz Kujat, Prezes OSiR’u Jarosław Pizuński, Prezes ZGK Sławomir Sprawka, Prezes ZWiK’u Grzegorz Cabanek, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski Zdzisław Wojtowicz, Przewodnicząca Świebodzickiej Rady Seniorów Antonina Nowacka, Kierownik Klubu Senior + Agata Koperska, Przewodniczący Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Aleksander Jermakow, Nauczyciele SPI oraz oczywiście licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Całą uroczystość prowadziła Nauczycielka z SPI Pani Anna Pepera- Wojkowska, która wszystkich serdecznie powitała, a następnie wyraziła zadowolenie, że zaszczyt organizacji tego pięknego wydarzenia wraz z Miastem Świebodzice przypadł właśnie Szkole Podstawowej Integracyjnej.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Paweł Ozga i powiedział m.in.:

- Szanowni Państwo, to dla mnie wielki zaszczyt uczestniczyć w tak pięknej i podniosłej uroczystości z okazji 50.lecia przyłączenia Cierni do Świebodzic. Witam z całego serca mieszkańców Cierni, dla których ten jubileusz został przygotowany, w dowód wdzięczności, w trosce o pielęgnację naszej pięknej, lokalnej historii. Ciernie to wyjątkowa część naszego miasta, to wspaniali ludzie, którzy od pokoleń trudnią się rolnictwem, zbierają plony, troszczą się o to, aby na naszych stołach nie zabrakło plonów, a przede wszystkim chleba.

Następnie przekazał głos swojemu Zastępcy Tobiaszowi Wysoczańskiemu, który od urodzenia mieszka w Cierniach. Zastępca powitał serdecznie Cierni, dla których ten jubileusz został przygotowany, w dowód wdzięczności, w trosce o pielęgnację naszej pięknej, lokalnej historii. Podziękował również, za tak wielkie zaangażowanie, które pozwoliło stworzyć tak piękną wystawę.

- Drodzy Mieszkańcy, to miejsce tworzą ludzie, dzięki, którym Ciernie są magiczne i wyjątkowe. Za to wszystko bardzo dziękuję. -powiedział Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy wydarzenia zostali zaproszeni do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Po wykonaniu zdjęcia przyszedł czas na historyczny wykład dra Janusza Kujata o Cierniach, który pasjonuje się historią naszego miasta i od wielu lat rozpowszechnia ją w Świebodzicach, a także w całym kraju i poza jego granicami.

Po wykonanym zdjęciu wystąpiły zespoły: Ale Babki, Melodia oraz Mokrzeszów, które uświetniły swoimi występami uroczystość.
Podczas wydarzenia, oprócz pięknie przygotowanej tematycznej wystawy, była również Strzelnica Walkiria z Cierni, która prezentowała broń historyczną. Wśród eksponatów znajdowała się również tablica upamiętniająca 50 rocznicę przyłączenia Cierni do Świebodzic, tablica ta miała być odsłonięta przed szkołą, jednak scenariusz obchodów zmieniła pogoda. W sprzyjających warunkach zostanie zasadzone drzewo na terenie szkoły ku czci rocznicy.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w kawiarence przygotowanego przez Seniorów z Klubu Senior+. Były także warsztaty dla najmłodszych.

Na zakończenie występów wszyscy zostali zaproszeni do dokonania wpisu się w księdze pamiątkowej.

W drugi dzień obchodów punktualnie o godz. 11:00 odbyła się Msza Święta w intencji Mieszkańców Świebodzic w Parafii Matki Boskiej Królowej Polski. Po mszy wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu Zespołu Świebodziczanie pod przewodnictwem Przewodniczącego PZERiI Aleksandra Jermakowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group