Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: Wyjątkowa „Zima w Krzyżowej!" Polsko–niemiecko–czeskie spotkanie młodzieży

Czwartek, 8 lutego 2018, 7:12
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
Krzyżowa: Wyjątkowa „Zima w Krzyżowej!" Polsko–niemiecko–czeskie spotkanie młodzieży
Fot. organizatorzy
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej to wyjątkowe miejsce, gdzie spotyka się młodzież z różnych krajów, a nierzadko również – z różnych środowisk. To tu młodzi ludzie poznają kulturę i historię kraju, z którego pochodzą ich koledzy oraz uczą się otwartości, wrażliwości i szacunku dla innych. Projekty realizowane przez MDSM wspierają również samorozwój uczestników, ich kreatywność oraz samodzielność.

W dniach 5 - 10 lutego w Krzyżowej odbywa się projekt, który jest przykładem tego, jak pracować z różnorodną młodzieżą wykorzystując ich potencjał artystyczny.

„Zima w Krzyżowej" to kontynuacja międzynarodowego projektu „Hands in action". W zajęciach uczestniczą dwie grupy – starsza w wieku 13-17 lat i młodsza – 8-12 lat. W wydarzeniu łączenie bierze udział blisko 60 młodych ludzi z Polski, Niemiec i Czech. Uczestnicy spotkania nie tylko pochodzą z różnych krajow, ale mają również odmienne doświadczenia rodzinne – część z nich na co dzień przebywa w domach dziecka, rodzinach zastępczych lub ma za sobą trudne przejścia życiowe.

Anna Rzym, koordynatorka projektu z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży podkreśla wyjątkowość tego projektu: Przez te kilka dni w Krzyżowej spotyka się młodzież o bardzo różnych doświadczeniach. Początkowo, my opiekunowie, ale także sami uczestnicy, muszą pokonywać bariery, dystans, jaki dzieli te trochę różne światy. Pomaga w tym wspólna praca, możliwość wyrażania emocji poprzez działania artystyczne. Okazuje się, że komunikować można się na różne sposoby, a różnice nie przeszkadzają by dobrze się razem bawić. Pod koniec projektu widać, jakie efekty daje nasza praca. Tym bardziej cieszymy się, gdy młodzież chce do nas wracać w kolejnych latach.

W programie projektu zaplanowano zajęcia integracyjne, animacje językowe, warsztaty artystyczne, gry grupowe, a także wycieczkę. Grupa na co dzień będzie przebywać w historycznym otoczeniu, a zajęcia odbywają się w odremontowanych zabudowaniach XVII-wiecznego kompleksu pałacowo-folwarczenego. Opiekę programową nad projektem sprawują koordynatorzy z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group