Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wyjątkowi goście na sesji Rady Powiatu

Czwartek, 29 sierpnia 2013, 18:49
Aktualizacja: 18:50
Autor: red.
Świdnica: Wyjątkowi goście na sesji Rady Powiatu
Fot. użyczone
Na wczorajszej sesji Rady Powiatu gościliśmy wyjątkowych mieszkańców naszego powiatu: Weronikę Wróbel – II Wicemiss Polski, Miss Publiczności i Miss Internetu, Jolantę Kumor – wieloletnią trenerkę Pawła Fajdka i mistrza świata w rzucie młotem – Pawła Fajdka.

Weronika startowała w I Wyborach Miss na wózku organizowanych przez Fundację Jedyna Taka. Jest uczennicą Technikum Ekonomicznego we Wrocławiu, w przyszłości zamierza studiować, ale marzy jej się także praca modelki. Z pasją uprawa sport. Zajęła I miejsce w kategorii juniorskiej i II w seniorskiej w Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów. Działa społecznie – odwiedza dom samotnej matki i dom dziecka, w internacie szkolnym jest przewodniczącą. – Startuję w konkursie i dla siebie, i dla innych kobiet. Chce pokazać, że mamy prawo do tego wszystkiego, co i zdrowe dziewczyny – mówi świdniczanka.

Paweł Fajdek już pierwszym rzutem na odległość 81,97 metra zapewnił sobie zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Moskwie. Przypomnijmy, że Paweł Fajdek to także między innymi mistrz Polski z 2012 roku z Bielska – Białej oraz młodzieżowy mistrz Europy z Ostrawy z 2011 roku. Paweł Fajdek został także uhonorowany Orłem Powiatu w 2012 roku. To specjalna nagroda przyznawana wybitnym osobom z powiatu świdnickiego.

Podczas wzruszającej uroczystości w krótkiej prezentacji starosta Zygmunt Worsa przybliżył rozwój i najważniejsze osiągnięcia przybyłych gości. Alicja Synowska, wicestarosta Powiatu i Krzysztof Sołtys, przewodniczący Rady Powiatu w imieniu Zarządu i wszystkich radnych pogratulowali dotychczasowych sukcesów oraz złożyli życzenia powodzenia, wytrwałości i dużo zdrowia.

(Starostwo Powiatowe)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group