Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Wyjątkowo udana impreza w Marcinowicach

Wtorek, 31 marca 2015, 14:24
Aktualizacja: Czwartek, 2 kwietnia 2015, 15:20
Autor: red.
Marcinowice: Wyjątkowo udana impreza w Marcinowicach
Fot. Piotr Dębek
Jak zwykle, wszyscy zostali nagrodzeni, bo jurorom trudno było zadecydować, która potrawa jest smaczniejsza, a który stół lepiej udekorowany.

Odbywające się po raz jedenasty Tradycje Stołu Wielkanocnego w Marcinowicach zgromadziły 29 marca w tamtejszym Zespole Szkół rekordową liczbę ponad 40 uczestników – kół gospodyń wiejskich, szkół, stowarzyszeń i osób indywidualnych z Polski i Republiki Czeskiej, a także z powiatów kartuskiego i łowickiego.

Jury w składzie: Tomasz Smolarz – wojewoda dolnośląski, Jadwiga Generowicz – sekretarz gminy Świdnica, Jan Dzięcielski – przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica, Urszula Tymińska – sołtys wsi Szczepanów oraz Hermina Tynda – doradca Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Odział Świdnica uznało, że wszystkim należy się nagroda i podziękowanie za trud włożony w przygotowanie.

– To pierwsze Tradycje Stołu Wielkanocnego, w których uczestniczę jako wójt, a nie przygotowujący to wydarzenie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony – mówi Władysław Gołębiowski, wójt gminy Marcinowice. – Cieszę się z rekordowej frekwencji, bo dzięki temu nasza impreza zyskuje coraz większy zasięg i rangę. To zresztą zostało docenione w plebiscycie Kompasy 2014, w którym właśnie za Tradycje otrzymaliśmy Złoty Kompas w kategorii kultura.

Tradycje Stołu Wielkanocnego odbywają się w Niedzielę Palmową co roku, począwszy od 2004 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group