Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 660
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wyjątkowy bieg za nami

Poniedziałek, 5 listopada 2018, 11:49
Aktualizacja: 12:51
Autor: red
Świebodzice: Wyjątkowy bieg za nami
Fot. UM Świebodzice
W sobotę odbył się IV Półmaraton Świdnicki RST. W biegu wystartowało prawie 1500 biegaczy z całej Polskie, a dla Świebodzic był na tym wydarzeniu szczególny akcent. Świebodziczanin Paweł Białek przebiegł cały dystans 21 km w pełnym garniturze. Akcja miała cel charytatywny – pomoc dla ciężko chorej mieszkanki Świebodzic.

Paweł nazwał swój bieg „Elegancki bieg dla Alicji”. Głównym sponsorem akcji była firma PAWO, polski producent męskiej odzieży, która wyposażyła biegacza w garnitur, a także gabinet kosmetyczny Koncepcja Piękna Katarzyny Górajewskiej. Buty ufundował salon obuwniczy Adama Pofelskiego, Rober Sitek zadbał o materiały promocyjne (plakaty).

- Jestem bardzo zadowolony, wprawdzie „życiówki” nie zrobiłem, ale cel był inny, chodziło o pomoc – mówi Paweł Białek, który mimo niekomfortowego ubioru miał świetny wynik – 96. miejsce (czas 1:29).

Pawłowi podczas biegu kibicowała pani Alicja Mleczek a także Ewa Proć-Antoszewska, która jest jedną z inicjatorek akcji pomocowej w mieście na rzecz świebodziczanki.

- Paweł to wspaniały człowiek o wielkim sercu, cieszę się, że mogłam go poznać i że wspólnie pomagamy – mówi pani Ewa.

Celem akcji była oczywiście zbiórka pieniędzy na leczenie pani Alicji. To mama dwójki dzieci, która po przeszczepie szpiku zmaga się z ciężkimi powikłaniami, wymaga nadal specjalistycznego leczenia, rehabilitacji.

Pieniądze cały cza spływają na konto, wynik zbiórki zostanie niebawem podany do publicznej wiadomości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group