Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Wykryją nieprawidłowości

Środa, 18 sierpnia 2021, 15:14
Autor: red
Gmina Marcinowice: Wykryją nieprawidłowości
Fot. UG Marcinowice
Rusza aplikacja wykrywająca nieprawidłowości w deklaracjach śmieciowych.

Rusza aplikacja wykrywająca nieprawidłowości w deklaracjach śmieciowych. Aplikacja ma pomóc w odnalezieniu osób, które chociaż mieszkają na terenie gminy Marcinowice, nie zostały ujęte w deklaracjach śmieciowych.

System porównuje dane mieszkańców, które pochodzą z baz prowadzonych przez gminę oraz gminne jednostki, m.in. ośrodek pomocy społecznej, przedszkole, szkoły, wspólnoty mieszkaniowe, system podatkowy czy biuro meldunkowe.

Problem związany z osobami, które nie wywiązują się z obowiązku płacenia za śmieci jest znaczący. Szacuje się, że poza systemem śmieciowym w Gminie Marcinowice jest ponad tysiąc osób, a to oznacza utracone roczne wpływy do budżetu na gospodarkę odpadami komunalnymi o ponad 350 tysięcy złotych. Takim działaniem osoby unikające opłat oszukują przede wszystkim swoich sąsiadów, którzy przez to płacą więcej za wywóz śmieci. Dzieje się tak gdyż system odbioru odpadów musi się sam finansować.

Skuteczność aplikacji potwierdziła się między innymi w Świdniku, gdzie w minionym roku udało się odnaleźć ponad 1300 osób, których nie było w systemie.

W przypadku stwierdzeniu nieprawidłowości zostanie naliczona opłata do 5 lat wstecz wraz z odsetkami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group