Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1124
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Wyłapują wykroczenia

Piątek, 22 maja 2020, 13:31
Aktualizacja: Sobota, 23 maja 2020, 10:32
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Wyłapują wykroczenia
Fot. KPP Świdnica
Podsumowanie akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na drogach powiatu świdnickiego.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu zna prawie każdy, jednak jak pokazują policyjne statystyki nie wszyscy się do nich stosują. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego świdniccy policjanci na drogach naszego powiatu cyklicznie prowadzą różnego rodzaju działania oraz akcje prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa w ruchu.

21 maja br. funkcjonariusze świdnickiej "drogówki" przeprowadzili działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”, podczas których największą grupę ujawnionych wykroczeń, stanowiły niestety te popełniane przez kierujących pojazdami, w tym również te zaistniałe w stosunku do „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Były to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, czy też nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili 22 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami. Na 17 kierujących pojazdami funkcjonariusze nałożyli mandaty karne, a w 5 przypadkach w stosunku do kierujących zastosowano pouczenia.

Działania tego typu będą cyklicznie kontynuowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group