Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wymienią reklamówki po raz drugi

Środa, 9 maja 2018, 11:02
Autor: red
Świdnica: Wymienią reklamówki po raz drugi
Fot. UM Świdnica
Po sporym sukcesie pierwszej akcji „Wymień foliówkę na eko–reklamówkę” Urząd Miejski w Świdnicy postanowił po raz drugi przeprowadzić wymianę plastikowych reklamówek na eko–torby z logiem „Czysta Świdnica”.

Tym razem dla mieszkańców Świdnicy przygotowanych zostało 2 tysiące sztuk płóciennych toreb. Wymiana rozpocznie się już w poniedziałek, 14 maja.

W pierwszej edycji akcji już po zaledwie dwóch dniach wiadomym było, że przekroczona zostanie założona na początku ilość 600 sztuk eko-toreb. Przez 5 dni do Urzędu Miejskiego oraz Wieży Ratuszowej, gdzie można było dokonać zamiany, zgłosiło się ponad 1000 mieszkańców miasta. Każdy w myśl hasła „wymień foliówkę na eko-reklamówkę” otrzymał w zamian za plastikową reklamówkę ekologiczną torbę z logiem „Czysta Świdnica”. Tym razem organizatorzy, czyli Wydział Gospodarki Odpadami przygotował dwa tysiące sztuk eko-toreb. Warto zaznaczyć, że w tej edycji akcji jedna osoba może otrzymać jedną eko-reklamówkę. Pozwoli to większej liczbie osób wziąć udział w wymianie. Warto z niej skorzystać, ponieważ torby wykonane z materiałów takich jak bawełna czy juta są znacznie trwalsze, praktyczniejsze oraz mniej szkodliwe dla środowiska, niż te zrobione z plastiku czy nawet papieru.
- Zachęcamy Państwa do udziału w wymianie ale przede wszystkim do zmiany przyzwyczajeń zakupowych. Taka eko-torba wykonana z bawełny posłuży nam przez miesiące a może i lata, jest wygodna, wytrzymała i praktyczna, a do tego mało szkodliwa dla środowiska – mówi Szymon Chojnowski, z-ca prezydent miasta.

Akcja „Wymień foliówkę na eko-reklamówkę” rozpocznie się w poniedziałek, 14 maja i potrwa do piątku, 18 maja. Podobnie jak to miało miejsce w pierwszej edycji wystarczy zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy do Wydziału Gospodarki Odpadami, pokój 2 albo od wtorku, 15 maja do Wieży Ratuszowej w Rynku i zostawić jedną plastikową reklamówkę, a w zamian otrzymamy ekologiczną torbę wykonaną z materiału. Jedna osoba może otrzymać jedną eko-reklamówkę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group