Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wynagrodzenie bez zmian

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 1 czerwca 2020, 17:22
Aktualizacja: Wtorek, 2 czerwca 2020, 9:23
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
28 maja (czwartek) odbyła się trzecia część sesji online. Radni obradowali między innymi w sprawach wynagrodzenia dla burmistrza miasta Świebodzice oraz wydawania przez Gminę czasopisma samorządowo–społecznego.

Najwięcej uwagi radnych pochłonęła uchwała dotycząca czasopisma, której głosowanie poprzedziła długa dyskusja. Finalnie jednak radni jednogłośnie podjęli uchwałę. Obecnie na ten cel nie ma zabezpieczonych wystarczających środków w budżecie Gminy Świebodzice. Od listopada ubiegłego roku w mieście wydawany jest biuletyn informacyjny pn. Życie Świebodzic.

Drugim ważnym tematem, który ponownie trafił pod obrady Rady Miejskiej była kwestia obniżenia wynagrodzenia Burmistrza. Wniosek w tej sprawie złożyła radna, przewodnicząca klubu Wspólne Świebodzice Zofia Marek. Podobnie jak i za pierwszym razem większość radnych uznała, że honorarium Pawła Ozgi pozostanie na tym samym poziomie. Radny Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych Adam Pofelski poinformował, że złożył wniosek do Biura Rady o wpisanie do porządku obrad sesji projektu uchwały w sprawie wysokości diet radnych i zasad ich wypłacania. Projekt ten dotyczył obniżenia diet radnym.

Wśród pozostałych uchwał znalazła się między innymi kwestia określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości, uchwała ta została podjęta. Jej inicjatorem był klub radnych Obywatelskie Świebodzice. Uchwała ta nie została podjęta na poprzedniej sesji z powodu nieaktualnej podstawy prawnej we wzorze deklaracji, który stanowił załącznik do niniejszej uchwały.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group