Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyniki akcji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Wiadomości: Świdnica
Środa, 10 sierpnia 2016, 8:35
Aktualizacja: 14:38
Autor: red
Fot. KPP Świdnica
Policjanci ze świdnickiej "drogówki" w ramach prowadzonych działań pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", mieli za zadanie egzekwować przede wszystkim przestrzeganie przepisów wpływających w bezpośredni sposób na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

Przypomnijmy, iż powyższa akcja prewencyjna prowadzona była 8 sierpnia od godziny 6:00 do 22.00. Działania te miały charakter ogólnokrajowy. Funkcjonariusze ze szczególnym naciskiem reagowali na naruszenia przepisów, mogące stanowić bezpośrednie zagrożenie dla "niechronionych uczestników dróg", czyli pieszych oraz rowerzystów.

W trakcie powyższych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy ujawnili na drogach naszego powiatu 8 takich wykroczeń, popełnionych przez kierowców pojazdów silnikowych. W związku z tym nałożono 7 mandatów karnych, 1 kierowcę pouczono. Wśród rowerzystów odnotowano 5 przypadków przekroczenia prawa o charakterze wykroczeniowym, skończyło się na 4 mandatach i 1 pouczeniu. Piesi najczęściej zmuszali funkcjonariuszy do interwencji. Wśród tych użytkowników dróg ujawniono 24 wykroczenia, skutkujące 23 mandatami i 1 pouczeniem.

Cieszy fakt, iż wśród skontrolowanych nie było żadnego kierowcy prowadzącego samochód bądź motocykl, który znajdowałby się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Niechlubny wyjątek stanowili natomiast trzej rowerzyści, zatrzymani podczas jazdy po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group