Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wypadek autobusu w Strzegomiu [aktualizacja z godz. 17.40]

Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 12:24
Aktualizacja: Wtorek, 25 stycznia 2011, 7:47
Autor: red.
Strzegom: Wypadek autobusu w Strzegomiu [aktualizacja z godz. 17.40]
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trzydzieści cztery osoby jechały autokarem, który wpadł do rowu kilkaset metrów za rondem w Strzegomiu. To dalekobieżny PKS, który jechał na trasie Jelenia Góra–Zakopane.

Autokar należy do firmy PKS Zakopane Sp. z o.o.

Aktualizacja z godz. 17.40
Droga nr 5 za Strzegomiem jest już przejezdna. Służby zakończyły akcję na miejscu wypadku.

Aktualizacja z godz. 16.00
Przyczyny wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Prokurator był na miejscu zdarzenia. W ciągu najbliższych dni okaże się, czy zostanie komuś postawiony zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Aktualizacja z godz. 14.25
Na drodze krajowej nr 5, na odcinku Strzegom-Jaroszów ruch jest wstrzymany. Policja zorganizowała objazd przez Strzegom ulicą Wojska Polskiego. Na miejscu zdarzenia jest biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Badane są okoliczności, w jakich autobus wpadł na prostej drodze do rowu. Wiadomo już, że kierowca jest trzeźwy. Stan techniczny pojazdu sprawdzi inny biegły.

Aktualizacja z godz. 13.25
Wiemy już dokładnie: autobusem podróżowały 34 osoby (łącznie z kierowcą). Poszkodowanych zostało 14 osób. Jedną z urazem miednicy zabrał helikopter do wrocławskiego szpitala wojskowego, pozostałą trzynastką zajęło się świdnickie pogotowie. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Świdnicy i w Wałbrzychu.

Aktualizacja z godz. 13.05
Do dziewięciu osób wzrosła już liczba poszkodowanych. Jedną osobę helikopterem zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na miejscu jest zastęp straży pożarnej ze Świebodzic oraz tamtejszy dowódca i jego zastępca, a także oficer dyżurny komendy powiatowej, ochotnicze straże ze Strzegomia, Stanowic i Jaroszowa. Do Strzegomia pojechał również samochód rozpoznawczo-dowódczy ze Świdnicy, zawieziono na miejsce też namiot pneumatyczny dla osób ewakuowanych z autobusu.

Wstępne informacje z miejsca zdarzenia – godz. 12.40
Świdnickie pogotowie zajęło się szóstką rannych. Dwie osoby poszkodowane są dość mocno, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Informacja z godz. 12.25
Jeszcze nie znamy rozmiaru szkód, nie wiemy, czy są poważnie ranni. Na miejsce pojechały karetki pogotowia, straż pożarna i policja. Będziemy o sprawie informować.

Zobacz film:

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group