Czytających: 2225

Jodłownik/Wolibórz: Wypadek na trasie rajdu – Sylwester Olszewski zmarł [filmy z miejsca wypadku]

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 11:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 12:30
Autor: KO
samochód po wypadku
Masywne obrażenia wielonarządowe z zatrzymaniem akcji serca doprowadziły do śmierci kierowcy startującego w 39 Rajdzie Świdnickim Krause. – Reanimację prowadziły dwa zespoły: nasz i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi doktor Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor świdnickiego pogotowia, które zabezpiecza trasę rajdu.

Honda Civic Type–R prowadzona przez Sylwestra Olszewskiego wypadła w niedzielę z trasy odcinka specjalnego nr 11. Na trasę rajdu przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu wypadku było świdnickie pogotowie oraz strażacy, którzy pomogli kierowcę wydostać z samochodu. Walka o życie kierowcy zakończyła się niestety jego śmiercią.

Zobacz filmy:

OS 11 Wolibórz-Jodłownik został przerwany. Załoga Sylwester Olszewski, Michał Całek startowała w barwach Automobilklubu Karkonoskiego. Służby ratunkowe miały utrudnione zadanie, ponieważ jest to odcinek górski, słaba jest łączność. Gdy do organizatorów rajdu doszła wiadomość o tragedii, podjęli oni decyzję o przerwaniu zawodów. Druga pętla została odwołana, podobnie jak uroczysta meta na świdnickim Rynku.

***
Oświadczenie organizatorów rajdu

Na Odcinku Specjalnym nr 11 „Wolibórz – Jodłownik” po godzinie dziesiątej doszło do tragicznego wypadku. Załoga nr 46 kilkaset metrów po starcie opuściła drogę. Natychmiast rozpoczęto procedurę ratunkową.

Kierowcę zabrała karetka, która przewoziła zawodnika do helikoptera ratunkowego. O 12.00 zespół ratunkowy poinformował lekarza zawodów o zgonie kierowcy. Natychmiast po tej informacji zostało zwołane nadzwyczajne posiedzenie Zespołu Sędziów Sportowych. Na wniosek dyrektora zawodów decyzją ZSS rajd został zakończony po pierwszej sekcji.

Pilot karetką pogotowia został odwieziony do szpitala w Polanicy Zdroju. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Organizator i uczestnicy rajdu składają najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego kierowcy.

W związku z powyższym zostały odwołane wszystkie uroczystości związane z zakończeniem Rajdu.

Rzecznik Prasowy Rajdu
Karol Ferenc

***
Zobacz koniecznie: Bryan Bouffier zwycięzcą; Tomasz Kuchar i Kajetan Kajetanowicz mówią o tragicznym wypadku.

***

Na trasie 39. Rajdu Śwdnickiego Krause doszło wczoraj do dwóch groźnych zdarzeń. Zobacz filmy z serwisu YouTube: