Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Wyremontowana świetlica w Mrowinach oddana do użytku mieszkańców

Piątek, 13 października 2017, 13:38
Autor: mlegierska
Mrowiny: Wyremontowana świetlica w Mrowinach oddana do użytku mieszkańców
Fot. UM Żarów
Teraz to zupełnie inne miejsce. Mieszkańcy Mrowin mogą już korzystać z wyremontowanej świetlicy wiejskiej, która w środę, 11 października została oficjalnie przekazana do ich użytku. Obiekt został gruntownie zmodernizowany. Jest nowoczesny i schludny.

Nie przypomina zniszczonego i zaniedbanego, jaki jeszcze kilka miesięcy temu mogli oglądać mieszkańcy wsi. Ma wymienione instalacje elektryczne, okna, wyremontowane podłogi i piwnice oraz zmodernizowane sanitariaty. Zyskał także nową elewację.
- Aż chce się tutaj przychodzić. Budynek świetlicy wiejskiej, dzięki kompleksowej modernizacji, zyskał zupełnie inne oblicze. Kilkumiesięczny wysiłek nie poszedł na marne i dzięki temu możemy dziś cieszyć się z tego, że nasza wieś pięknieje. Dziękujemy za to władzom gminy, wykonawcy inwestycji i naszym zaangażowanym mieszkańcom, którzy nigdy nie odmawiają pomocy - mówił podczas uroczystości otwarcia wyremontowanej świetlicy Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Wyremontowany obiekt uroczyście poświęcił proboszcz parafii w Mrowinach ksiądz Paweł Szajner. Nie zabrakło także podziękowań dla zaangażowanych mieszkańców, a historię Mrowin przypomniał wszystkim uczestnikom Bogdan Mucha. Można było także wpisać się do historycznej kroniki, którą od wielu lat prowadzi w Mrowinach Stanisław Wójcik. Wstęgę uroczyście przecinali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, ksiądz Paweł Szajner, sołtys Mrowin Krystyna Popek i mieszkanka wsi Jadwiga Baranowska.
- Dziś oddajemy w ręce mieszkańców wsi kolejną wyremontowaną świetlicę wiejską. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Aglomeracji Wałbrzyskiej zmodernizowane zostały trzy obiekty wiejskie, w Mrowinach, Mielęcinie i Przyłęgowie. Gratuluję wspaniałej uroczystości i życzę, aby obiekt ten był wykorzystywany przez mieszkańców najlepiej, jak tylko Wy to potraficie - gratulował mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak.

O tym, w jaki sposób świetlica wiejska będzie wykorzystywana zadecydują już sami mieszkańcy Mrowin. W planach, wedle zapowiedzi, jest także wiele zajęć, które realizować będzie tutaj Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. - Mamy wiele planów, jak ten obiekt jeszcze wykorzystać. Mogę Państwu obiecać już dziś, że wiele będzie się tutaj działo - mówił Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Projekt "Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów - przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów" otrzymał 699 734,03 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Remont trzech świetlic wiejskich kosztował dokładnie 833 032,99 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group