Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1452
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Wyremontują drogę na cmentarz

Piątek, 12 kwietnia 2024, 9:10
Aktualizacja: 10:11
Autor: red
Bystrzyca Górna: Wyremontują drogę na cmentarz
Fot. Gmina Świdnica
Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców sołectwa Bystrzyca Górna, ale także sołectwa Burkatów, Bystrzyca Dolna i Lubachów, którzy odwiedzają groby swoich bliskich na pobliskim cmentarzu.

Wniosek o dofinansowanie „Przebudowy drogi gminnej nr nr 120526D w Bystrzycy Górnej” (droga na cmentarz) z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – został zaakceptowany. Wkrótce podpisana zostanie umowa, a prace rozpoczną się w II połowie bieżącego roku. Kwota dofinansowania to 394 184,56 zł.

- To bardzo istotna inwestycja, cieszy mieszkańców naszej i sąsiednich wsi ze względu na dojazd do cmentarza, ale jest to także droga prowadząca do urokliwego szlaku turystycznego, a w pobliżu zatrzymuje się pociąg nowo powstałej trasy kolejowej. W związku z powyższym wspomniana przebudowa z pewnością ucieszy także odwiedzających nas turystów - mówił Marian Gębski sołtys wsi Bystrzyca Górna, podczas spotkania z Bartłomiejem Strózikiem zastępcą wójta gminy Świdnica, Beatą Szyszką radną Rady Gminy oraz Jarosławem Sochą inspektorem działu inwestycji i infrastruktury technicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group