Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wyróżnienie dla policjantów z powiatu świdnickiego

Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 16:19
Aktualizacja: 16:22
Autor: red.
powiat świdnicki: Wyróżnienie dla policjantów z powiatu świdnickiego
Fot. KPP Świdnica
Komendant Główny Policji – nadinsp. Marek Działoszyński skierował Listy Gratulacyjne dla policjantów z powiatu świdnickiego, dziękując w ten sposób za wzorową postawę i udzielenie pomocy w okresie zimowym dwóm, potrzebującym jej mężczyznom. Sprawne i konsekwentne działanie pozwoliło na uratowanie ludzkiego życia. Listy Gratulacyjne funkcjonariuszom, w imieniu Komendanta Głównego Policji wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu.

Dzisiaj z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - insp. Wojciecha Ołdyńskego, policjanci z Posterunku Policji w Marcinowicach otrzymali Listy Gratulacyjne od Komendanta Głównego Policji - nadinsp. Marka Działoszyńskiego. Komendant Główny podziękował za profesjonalizm, sprawne i konsekwentne działanie, które pozwoliło na uratowanie ludzkiego życia.

20 lutego 2013 r. policjanci z Posterunku Policji w Marcinowicach: asp. Piotr Król i st. sierż. Krzysztof Huzar, pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym, zauważyli idącego drogą mężczyznę. Noc 20 lutego była wyjątkowo zimna, występowała bardzo niska temperatura, śnieżyca i bardzo słaba widoczność. Jak się okazało, mężczyzna wracał do miejsca zamieszkania ze Szwecji, wcześniej podróżował autobusem z Wrocławia, a do domu pozostało mu jeszcze 6 kilometrów. Mężczyzna był wyziębiony i wyczerpany. Policjanci odwieźli go do domu, oddając pod opiekę rodziny.

Podobna sytuacja wydarzyła się 3 marca 2013 r., gdy wyczerpany fizycznie wracał do domu mieszkaniec Chwałkowa. Mężczyzna, odwieziony przez wymieniony wyżej patrol do miejsca zamieszkania, skierował na ręce Premiera RP - Donalda Tuska podziękowania, podkreślając, iż interwencja policjantów uratowała mu życie.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group