Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wyróżnienie za budowanie zasad współpracy

Środa, 12 lutego 2014, 13:32
Aktualizacja: 13:33
Autor: red.
powiat świdnicki: Wyróżnienie za budowanie zasad współpracy
Fot. użyczone
„Za szczególne zaangażowanie w budowanie zasad współpracy pomiędzy jednostkami ochrony zdrowia w celu kompleksowego zabezpieczenia potrzeb pacjentów i ich rodzin”. Taka dedykacja widniej na pamiątkowej statuetce, którą 7 lutego z rąk dyrekcji i pracowników Szpitala „Mikulicz” w Świebodzicach otrzymała Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki.

- Czuję się zaszczycona otrzymanym wyróżnieniem. Kiedy rozpoczynałam pracę jako Wicestarosta założyłam sobie, między innymi, budowę systemu opieki zdrowotnej poprzez współpracę i dbałość o wzajemne relacje z różnymi jednostkami ochrony zdrowia, niezależnie od podmiotów je prowadzących, tak, aby w optymalny sposób zabezpieczyć potrzeby i oczekiwania mieszkańców powiatu – mówi wicestarosta Alicja Synowska.

Współpraca ze Szpitalem „Mikulicz” dotyczy przede wszystkim nocnej, świątecznej i wyjazdowej pomocy ambulatoryjnej. Dzięki temu uniknięto wzajemnej niepotrzebnej konkurencji na polu usług medycznych dla mieszkańców powiatu.

- Nasza współpraca układa się bardzo dobrze a mieszkańcy mają świadczenia na miejscu. Ponadto mając na uwadze deficyt i duże potrzeby w zakresie opieki długoterminowej Powiat Świdnicki, co roku wspierał starania NZOZ Mikulicz w kontraktacji świadczeń w zakresie zakładu opiekuńczo-leczniczego, hospicjum oraz oddziału geriatrycznego – dodaje Alicja Synowska.

Dodatkowo powiat i Szpital „Mikulicz” wspólnie zabiegali w Narodowym Funduszu Zdrowia o wyższe kontraktowanie podstawowych oddziałów szpitalnych.

Gala wręczenia nagród odbywa się co roku. W tej edycji, oprócz wicestarosty świdnickiego Alicji Synowskiej, otrzymali ją także burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz oraz 3 osoby z personelu szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group