Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Wyrzucali śmieci do lasu

Czwartek, 11 września 2014, 10:04
Aktualizacja: 11:45
Autor: red.
Mrowiny: Wyrzucali śmieci do lasu
Fot. UM Żarów
Mandatem, kosztami sądowymi oraz nakazem przywrócenia stanu terenu do porządku została ukarana jedna z firm z sąsiedniej gminy, która wyrzucała odpady w niedozwolonym miejscu. Zamiast w kontenerze śmieci wylądowały tuż pod lasem w Mrowinach.

W akcje wykrycia sprawców zaangażowali się również pracownicy żarowskiego Urzędu Miejskiego, którzy tuż po otrzymaniu anonimowego telefonu natychmiast zawiadomili policję. - Odpady, które zostały znalezione na miejscu jednoznacznie wskazywały na konkretną firmę. Policja zabezpieczyła materiały i złożyła wniosek o sądowe ukaranie sprawcy kwotą 5 tysięcy złotych, kosztami sądowymi oraz nakazem przywrócenia stanu terenu sprzed wysypania odpadów - wyjaśnia Michał Działowski z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Śmieci, które nie są odpadami komunalnymi można bezpłatnie oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Armii Krajowej w Żarowie. - Nie stawiajmy śmieci przy boksach śmietnikowych i nie podrzucajmy ich tam, gdzie tylko się da. Za to grozi kara. Przypominamy również, że każda firma, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności powinna mieć podpisaną umowę z firmą wywozową lub złożyć deklaracje za gospodarowanie odpadami komunalnymi - zaznacza Tomasz Kuska, inspektor ds. gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group