Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wyśpiewali Ojczyznę

Wtorek, 16 listopada 2010, 8:39
Aktualizacja: 8:41
Autor: KO
Świebodzice: Wyśpiewali Ojczyznę
Fot. ZHP
Osiem zespołów ze świebodzickich szkół podstawowych i gimnazjów oraz drużyna harcerska i gromada zuchowa wzięły udział w drugiej edycji Festiwalu Piosenki Patriotycznej Wyśpiewać Ojczyznę w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach.

Prowadzący, harcmistrz Piotr Pamuła, przypominał ważne wydarzenia z życia Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także mówił o genezie wykonywanych przez zespoły piosenek i ich twórcach. Na przykład autora pieśni "Rozkwitały Pąki Białych Róż" - Mieczysława Kozara-Słobódzkiego, legionistę, który po II wojnie światowej od 1945 roku mieszkał w Świdnicy i był pierwszym dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego.

Jury w składzie: hm. Zuzanna Nawrot, hm. Irena Ślusarz, hm. Anna Zalewska, po burzliwej debacie wyłoniło zwycięzców. Grand Prix Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Wyśpiewać Ojczyznę" przyznano duetowi z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świebodzicach. Zespół ten zdobył też I miejsce w swojej kategorii wiekowej, czyli szkół podstawowych klas 0-3. W tej samej kategorii II miejsce zajęła 15 Świebodzicka Gromada Zuchowa Czarne stopy. W kategorii szkół podstawowych klas 4-6 - I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2, II miejsce - 13 Świebodzicka Drużyna Harcerska Słoneczni, a III - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3. W kategorii gimnazjów jury postanowiło nie przyznawać miejsc, a jedyny zgłoszony duet otrzymał dyplom i symboliczną pamiątkę. Organizatorem festiwalu była Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy, a przedsięwzięcie zostało dofinansowane z budżetu gminy Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group