Wtorek, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 1165
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wystawa przed urzędem

Środa, 21 kwietnia 2021, 17:47
Autor: red
Żarów: Wystawa przed urzędem
Fot. UM Żarów
Wystawę plenerową poświęconą obchodzonemu w tym roku 10–leciu Żarowskiej Izby Historycznej można od dziś odwiedzić przy budynku Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji, aby zapoznać się z bogatym dorobkiem naszej historycznej instytucji.

Swoją działalność Żarowska Izba Historyczna zainaugurowała 30 września 2010 roku. Założona została, przy współpracy z pracownikami ówczesnego Żarowskiego Ośrodka Kultury, przez byłą Burmistrz naszego miasta Lillę Gruntkowską. Była to pierwsza Izba Pamięci funkcjonująca na terenie naszego regionu. Przez 8 lat siedzibą Żarowskiej Izby Historycznej był budynek byłego Żarowskiego Ośrodka Kultury, od 2018 roku Izba mieści się w budynku wyremontowanego dworca PKP w Żarowie.

W przeciągu 10 lat działalności Żarowskiej Izby Historycznej najważniejszym jej zadaniem było gromadzenie eksponatów, organizacja wystaw, ekspozycji, prelekcji oraz konkursów historycznych, ale także działalność edukacyjna dla dzieci i młodzieży. W chwili obecnej w posiadaniu placówki znajduje się duży zbiór zabytków, którego nie powstydziłyby się placówki muzealne z dłuższym stażem i większym doświadczeniem. Żarowska Izba Historyczna to placówka dokumentująca i chroniąca dziedzictwo kulturowe oraz historyczne naszego regionu. W atrakcyjny sposób promuje historię gminy Żarów i jej mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group