Czwartek, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 577
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wywiad Tosi z prezydent miasta

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 14 maja 2015, 13:15
Aktualizacja: 13:18
Autor: red.
Fot. użyczone
Z wieloma trudnymi pytaniami musiała zmierzyć się prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska podczas wywiadu, który przeprowadziła Tosia Teurle – zuch z 23. Świdnickiej Gromady Zuchowej „Leśne Duszki”. Rozmowa z prezydent miasta była jednym z zadań, jakie zrealizować muszą uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Gromad, w którym biorą udział zuchy ze Świdnicy.

Dzieci z całej Polski rywalizują o miano najlepszej gromady w ramach pilotażowego projektu organizowanego przez Związek Harcerstwa Polskiego. Turniej Gromad to zmagania zuchów w wielu rozmaitych zadaniach, przygotowanych przez organizatorów. Rywalizacja została podzielona na dwa etapy – zimowy oraz wiosenny, a za każde prawidłowo wykonane zadanie otrzymuje się punkty. Projekt ma na celu usprawnienie działania gromad, motywowanie zuchów do rozwoju oraz zapewnienie uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Takich bez wątpienia dostarczyło zadanie pn. „Z kamerą wśród sąsiadów”, którego wykonania podjęła się Tosia.

Celem zadania było przeprowadzenie oraz nagranie rozmowy z ciekawym człowiekiem z okolicy. Tosia postanowiła zaprosić do wywiadu prezydent miasta Beatę Moskal-Słaniewską, która z chęcią przyjęła zaproszenie. Młoda zuch pytała m.in. o codzienną pracę prezydenta miasta, jak ona wygląda, co zaskoczyło panią prezydent na tym stanowisku po wygranych wyborach. Jednak nie tylko sprawy zawodowe interesowały Tosię, która dopytywała się także o czas wolny, hobby i ulubione zwierzęta czy też zabawki z dzieciństwa. „To była niezwykle miła rozmowa. Tosia zaskoczyła mnie kilkakrotnie swoimi pytaniami i jednym zadaniem, któremu nie do końca sprostałam, ale przy okazji nauczyłam się, jak obsługiwać niezbędnik harcerski. Widać było staranne przygotowanie do rozmowy przed kamerą, co nie należy do łatwych umiejętności. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym zadaniu i pomóc Tosi i jej gromadzie zuchów w rywalizacji w Ogólnopolskim Turnieju Gromad” mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group