Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Wywóz odpadów udaremniony

Środa, 4 lipca 2018, 13:15
Aktualizacja: Niedziela, 8 lipca 2018, 9:51
Autor: red
Gmina Marcinowice: Wywóz odpadów udaremniony
Fot. UM Strzegom
Na wyraźny sygnał m.in. z Urzędu Gminy w Marcinowicach, policja w dniu 27 czerwca 2018 r. przechwyciła wywrotkę z odpadami, które nielegalnie miały być zdeponowane w na terenie jednej z miejscowości gminy.

W wyniku policyjnej interwencji zatrzymany został dzierżawca terenu oraz kierowca ciężarówki. Podczas realizacji czynności dotyczących nielegalnego składowania odpadów na terenie gminy Marcinowice, policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który chciał przyjąć na dzierżawionej przez siebie działce, bez wymaganych pozwoleń zmieszane odpady komunalne.

Policjanci we współpracy z pracownikami Urzędu Gminy uniemożliwili rozładowanie odpadów na posesji. Przewoźnik został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł za przewożenie odpadów bez wymaganych dokumentów w związku art. 92 ustawy o transporcie drogowym. W stosunku do osoby przyjmującej i nadającej odpady prowadzone jest postępowanie o wykroczenie w związku z ustawą o odpadach.

- Sprawna akcja policji we współpracy z urzędem i mieszkańcami stwarza nadzieję, że w przyszłości tego rodzaju procedery nie będą miały miejsca. – mówi wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group