Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Niebezpieczne przewozy”

Poniedziałek, 21 lipca 2014, 10:37
Aktualizacja: 10:38
Autor: red.
Ponad 1250 skontrolowanych pojazdów, w tym blisko 490 samochodów ciężarowych, to efekt wzmożonych działań kontrolnych, przeprowadzonych 20 lipca przez dolnośląskich policjantów ruchu drogowego, w ramach akcji „Niebezpieczne przewozy”. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawniali przypadki niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, przeładowania pojazdów, nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych, czy też niewłaściwego stanu technicznego. Nie obyło się niestety też bez nietrzeźwych kierujących.

Dolnośląscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w minionym tygodniu wzmożone działania kontrolne ukierunkowane głównie na pojazdy przewożące ładunki niebezpieczne i przestrzeganie przez kierujących odpowiednich w tym zakresie przepisów. W działaniach udział wzięli także funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Podczas akcji, policjanci skontrolowali łącznie 1255 pojazdów, w tym 483 samochody ciężarowe. Efektem kontroli, przeprowadzonych na dolnośląskich drogach, było m.in. ujawnienie 10 przypadków niewłaściwie zabezpieczonego ładunku, 35 przypadków przeładowania pojazdów, 7 przypadków, w których funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości przy przewozie materiałów niebezpiecznych i 12 kierowców, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości.

364 kierujących nie stosowało się do ograniczeń prędkości, z czego 61, to kierujący samochodami ciężarowymi. W 137 przypadkach policjanci stwierdzili nieprawidłowości związane ze stanem technicznym kontrolowanych pojazdów, z czego 29 samochodów nie było dopuszczonych do ruchu.

W związku z ujawnionymi przypadkami niestosowania się do obowiązujących przepisów, 554 kierujących zostało ukaranych mandatami, w 20 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, a 53 kierujących zostało pouczonych. Policjanci zatrzymali 12 praw jazdy oraz 136 dowodów rejestracyjnych, w tym w 85 przypadkach były dowody rejestracyjne pojazdów ciężarowych.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group