Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 794
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: X jubileuszowe Targi Zdrowej Żywności za nami

Środa, 14 września 2016, 16:28
Autor: red
Świdnica: X jubileuszowe Targi Zdrowej Żywności za nami
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Kilkudziesięciu wystawców z Polski oraz goście z Czech, tłumy przy stoiskach, kolejki do badań. Tak w wielkim skrócie można podsumować zakończone w ubiegły weekend kolejne Targi Zdrowej Żywności.

Sery kozie, krowie i owcze, pieczywo żytnie i razowe na zakwasie, tradycyjne wyroby wędliniarskie, przyprawy ziołowe, przetwory owocowo-warzywne, oleje, miody, wina, nalewki i miody pitne. To tylko część bogatego asortymentu zaprezentowanego podczas targów.

Tegoroczne targi trwały już od czwartku i połączone były ze Świdnickim Festiwalem Piwa Rzemieślniczego. Oprócz zdrowej i naturalnej żywności odwiedzający targi mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistów. Sporym zainteresowaniem cieszył się klimatyzowany namiot wystawiony przez firmę Polpharma, w którym wszyscy zainteresowani mogli wykonać bezpłatne badania kardiologiczne, okulistyczne i dermatologiczne. Łącznie namiot odwiedziło ponad 200 osób.

Pozostałe badania i porady specjalistów z zakresu badania słuchu, osteoporozy, dietetyki i zasad zdrowego żywienia, szkoły rodzenia, spirometrii, fizjoterapii oraz USG serca przeprowadzane były na dworcu PKP i jego okolicach. Łącznie, ze wszystkich badań skorzystało ponad 700 osób.

Organizatorem targów był Powiat Świdnicki, natomiast partnerami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Świdnicy, Urząd Gminy Świdnica, Gminny Ośrodek Kultury, Świdnicki Ośrodek Kultury, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu - Oddział w Świdnicy, Agencja Rynku Rolnego we Wrocławiu, Polpharma, SP ZOZ Świdnica, ZUM "Medyk" w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Agnieszka Podgórska "Dieteminka" Świdnica, Natalia Szwed "Dietetyk", fizjoterapeuta Edyta Zaorska-Rek, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, Aparaty Słuchowe Audio Care, NZOZ "Mieszko" w Świdnicy, "Olvita", Szkoła Policealna Służb Społecznych i Medycznych w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group