Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1318
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: X Świdnicki Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Poniedziałek, 31 października 2011, 13:47
Aktualizacja: 13:51
Autor: red.
Świdnica: X Świdnicki Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Fot. organizatorzy
„Aż po horyzont rozciągały się przepiękne, niby orientalne ogrody,
a w nich tysiące różnokolorowych kwiatów: perłowoszare azalie, żółto – czerwone gardenie, bladoróżowe goździki na tle ciemnej zieleni traw i rosnących gdzieniegdzie jasnozielonych krzewów .”

To fragment tekstu dyktanda z jakim musieli sobie poradzić uczestnicy X Świdnickiego Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV-VI, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 105 w Świdnicy.
W konkursie, którego organizatorkami były nauczycielki języka polskiego SP 105,
udział wzięli uczniowie wszystkich świdnickich podstawówek. Młodzi świdniczanie rywalizowali o miano Mistrza Ortografii klas IV-VI.
Najlepszym okazał się Mateusz Pfanhauser z Niepublicznej Katolickiej Szkoły „Caritas Diecezji Świdnickiej”, II miejsce zajęli: Jakub Pawłowski z SP 8 i Michał Spisak z SP 315. Wyróżnienie otrzymali: Katarzyna Kozłowska z SP 8, Natalia Kawka z SP 315 i Natalia Adamczewska z SP 8.
Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Pielach dyplomy i upominki przygotowane przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy odebrali podziękowania za udział w konkursie, a opiekunowie – za przygotowanie uczniów do rywalizacji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group