Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: XI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Piątek, 8 lutego 2013, 13:11
Aktualizacja: 13:14
Autor: red.
Świdnica: XI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych
Fot. organizator
Powiat świdnicki, wspólnie z Zespołem Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, 20 lutego o godz. 9.00, zorganizuje XI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Patronat nad konkursem objęli starosta powiatu Bergstraße Matthias Wilkes oraz starosta świdnicki Zygmunt Worsa.

Z uwagi na fakt, że w roku 2013 powiat Bergstraße będzie obchodził 75. rocznicę swojego powstania, część teoretyczna konkursu została poświęcona zagadnieniom z zakresu wiedzy o powiecie Bergstraße. Finałem konkursu będzie przedstawienie prezentacji multimedialnej pn. „Das Beste aus Bergstraße – die touristischen Attraktionen”/”Najlepsze z Bergstraße- atrakcje turystyczne”, w której nacisk zostanie położony na zareklamowanie jednej z wybranych przez uczniów atrakcji turystycznych powiatu. Konkurs będzie składał się z części pisemnej i ustnej.

Główną nagrodą konkursu będzie wyjazd do partnerskiego powiatu Bergstrasse dla 5 najlepszych uczestników. Obradom jury konkursu będzie przewodniczył wicestarosta powiatu Bergstraße Thomas Metz. Warto przypomnieć, że współpraca partnerska powiatów trwa od roku 2001 - wówczas podpisano umowę o partnerstwie, która koncentruje się na współpracy edukacyjnej, kulturalnej i sportowej. W roku 2011 powiaty obchodziły jubileusz 10-lecia partnerstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group