Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 1112
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaskulin: XIV Zimowa Mini Paraolimpiada

Czwartek, 9 lutego 2017, 13:49
Aktualizacja: Sobota, 11 lutego 2017, 13:52
Autor: red
Jaskulin: XIV Zimowa Mini Paraolimpiada
Fot. UG Dobromierz
W Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy zrobiło się "bałwankowo". Już po raz XIV odbyło się spotkanie uczniów z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej z Jaskulina pod hasłem "XIV ZIMOWA MINI PARAOLIMPIADA".

Uczestnicy rozgrywek przenieśli się w zimową krainę i wraz z bałwankami uczestniczyli w konkurencjach sportowych.

Celem tego spotkania była integracja dzieci zdrowych z osobami "sprawnymi inaczej", możliwość wykazania się sprawnością ruchową, zdrową rywalizacją, podnoszenie poziomu samoakceptacji społecznej osób niepełnosprawnych oraz dobra zabawa poprzez aktywność fizyczną.

Punktualnie o godzinie 10.30, po krótkim powitaniu, mieszane drużyny składające się z uczniów SP oraz mieszkańców DPS stanęły do rywalizacji. Zawodnicy uczestniczyli w 8 konkurencjach:

"Bobslejowy" zjazd

Toczenie "kuli śniegowej"

"Lepimy bałwana"

"Curlingowy" wyścig

Wyścig po "śnieżki"

"Zgub śnieżkę"

"Biathlonowe zmagania"

"Lodowy wyścig"

Nasza "mini olimpiada" na wesoło, to i śmieszny i doskonały sposób na umożliwienie uczniom i mieszkańcom DPS-u sprawdzenia się w rożnych dyscyplinach. Zadania przygotowane przez Anetę Haglauer i Karinę Wiązek nie przekraczały ich możliwości, dlatego pozwalały uczestnikom wczuć się w rolę prawdziwego sportowca, walczącego ze swoimi słabościami, czasem i przeciwnikami.

Miłym przerywnikiem, pozwalającym zawodnikom na krótki odpoczynek podczas zmagań, były występy uczniów klasy I, którzy zaprezentowali układ taneczny ze wstążką "Wirujące śnieżynki" i "Zimową poleczkę".

Radości, śmiechu i zdrowej rywalizacji było co niemiara, a doping słychać było w całej szkole. Dzięki spotkaniom integracyjnym "brzechwiaki" dostrzegają i akceptują różnice występujące między nimi a osobami niepełnosprawnymi, "walczą" z przejawami dyskryminacji, na którą napotykają osoby niepełnosprawne, wspierają pełną integrację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz promują ich równe szanse w życiu społecznym.

Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i żegnali się uśmiechem, pełni sportowych emocji, ze słowami: "do zobaczenia w przyszłym roku!".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group