Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: XVIII Memoriał Judo im. E. Brzegowego

Czwartek, 16 czerwca 2016, 17:24
Autor: red
Strzegom: XVIII Memoriał Judo im. E. Brzegowego
Fot. UM Strzegom
Za nami XVIII Memoriał Judo im. E. Brzegowego.

Turniej zgromadził blisko 250 zawodników z 27 klubów z kraju i z zagranicy.
Jak co roku, Danuta Brzegowy, która jest honorowym gościem zawodów, otworzyła najważniejszy i największy turniej judo w Strzegomiu poświęcony jej zmarłemu mężowi - Edwardowi, założycielowi sekcji judo AKS-u Strzegom, trenerowi i wychowawcy wielu judoków.
Wdowę po Edwardzie Brzegowym przywitał burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, wręczając jej upominek i bukiet kwiatów. Wśród zaproszonych gości byli m. in.: przewodniczący Rady Miejskiej - Tomasz Marczak oraz radni: Marta Zięba, Cezary Włodarczyk, Piotr Rudnicki i Tomasz Jeziorski. Mimo nieobecności na turnieju, zastępca burmistrza Strzegomia i prezes AKS-u - Wiesław Witkowski wspomagał organizację turnieju i dopingował sportowców.

Gospodarz zawodów - Józef Smoter, trener AKS-u, przywitał wszystkich młodych sportowców, sędziów, rodziców, kibiców, przedstawicieli obsługi technicznej zawodów oraz lekarza - Mirosława Wójcika. Atrakcją turnieju była obecność Rafała Kubackiego - wybitnego i legendarnego judoki. Rozgrzewkę małych zawodników przeprowadził nasz judoka - Adam Sadowski.

Turniej zgromadził blisko 250 zawodników z 27 klubów z kraju i z zagranicy. Zagranicznych gości reprezentowały 3 kluby z Niemiec, 2 kluby z Czech oraz 1 z Austrii. Poziom zawodów od strony technicznej był bardzo dobry, co przełożyło się na dobrą organizację całego turnieju. W kuluarach wyrażano wiele pochlebnych opinii nt. logistyki całego przedsięwzięcia.

Turniejowe pojedynki na tatami były pełne emocji i poświęcenia. W barwach naszego klubu wystartowało 15 zawodników w rocznikach: 2004-2005, 2006-2007 i 2008-2009. Strzegomscy judocy, mimo ogromnej presji i tremy, ambitnie stawiali czoła rywalom, pokazując świetne przygotowanie do turnieju.

Judocy AKS-u zajęli następujące miejsca:

złoto: Aleksandra Sypko i Michał Molis

srebro: Martyna Janaszek, Marcin Wojtków i Michał Koguciuk

brąz: Brygida Gryszan, Katarzyna Góra, Dariusz Kuś, Nataniel Gębala, Miłosz Pietkiewicz i Jakub Mulka.

miejsca tuż za podium zajęli: Amelia Pietkiewicz, Kornelia Jeziorska, Kamil Jeziorski i Mateusz Pakla

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group