Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z Kaliningradu do San Sebastian przez Świdnicę

Środa, 13 lipca 2016, 8:13
Autor: red
Świdnica: Z Kaliningradu do San Sebastian przez Świdnicę
Fot. UM Świdnica
Do Świdnicy zawitała jedna z pięciu rowerowych drużyn, które w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury i BIZIZ, przemierzają Europę rejestrując różne style życia Europejczyków.

Wyprawy, których metą jest San Sebastian, wyruszyły w połowie 2016 roku z: Las Palmas, Aten, Kopenhagi, Konstancji i Kaliningradu. Poświęcone są kolejno architekturze, kuchni, różnorodności biologicznej, społecznościom i seksualności.

Misją ekipy, która zawitała do Świdnicy w drodze z Kaliningradu do San Sebastian, jest zebranie informacji o stylu życia i zwyczajach dotyczących seksualności Europejczyków, stąd charakterystyczny różowy kolor ich roweru – rikszy. Ważnym elementem prezentacji wyników ich projektu będzie pokaz zdjęć części ciała napotkanych na ich drodze osób. W ten sposób zbudują mapę odwiedzonych miejsc, którą uzupełnią o opis zebranych historii.

W trakcie pobytu goście z Hiszpanii zostali oprowadzeni po najważniejszych atrakcjach naszego miasta. Jak nam powiedzieli - największe wrażenie zrobiły na nich Katedra pw. Św. Stanisława i Wacława oraz Kościół Pokoju. Rowerzyści podziwiali także panoramę miasta z Wieży Ratuszowej,dowiedzieli się o znanych mieszkańcach Świdnicy – m.in. Czerwonym Baronie czy Marii Kunitz, po czym udali się do restauracji „Zagłoba” gdzie skosztowali tradycyjnych polskich potraw i gdzie spędzili noc. Przed wyjazdem skorzystali również z usług świdnickich fryzjerów.

Na pamiątkę pobytu w naszym mieście hiszpańscy rowerzyści otrzymali świdnickie gadżety po czym udali się w dalszą drogę na południe Europy. Pomoc w organizacji pobytu rowerowej ekipy na zapewnili pracownicy Referatu Organizacji Pozarządowych i Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy, a tłumaczem i anglojęzycznym przewodnikiem po świdnickich atrakcjach była Iwona Radziwiłko – Jasińska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group