Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Z komputerem za pan brat

Czwartek, 31 lipca 2014, 12:38
Aktualizacja: 12:40
Autor: red.
Żarów: Z komputerem za pan brat
Fot. UM Żarów
Jak sprawnie napisać pismo przy pomocy komputera? Jak posługiwać się przeglądarką stron internetowych? A jak zarządzać plikami? Uczestnicy bezpłatnego szkolenia, które odbywa się w gminie Żarów wkrótce opanują te i jeszcze inne umiejętności z zakresu obsługi komputera.

Uczestnicy szkolenia korzystają z mobilnego certyfikowanego laboratorium, tzn. każdy z nich ma możliwość korzystania z odpowiednio wyposażonego laptopa. Dodatkowo otrzymują pomoce dydaktyczne, ale przede wszystkim mogą liczyć na fachową pomoc trenera. – Bardzo nam się szkolenie podoba. Pan instruktor jest cierpliwy, potrafi wszystko dobrze wytłumaczyć. I naprawdę możemy się tu pożytecznych rzeczy nauczyć. Zobaczymy, jak będzie na egzaminie – komentuje jedna z uczestniczek szkolenia.

Szkolenie kończy się egzaminem, a potwierdzeniem nabytych kompetencji będzie wydany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne Certyfikat ECDL. – W tym wypadku jest to szkolenie na poziomie podstawowym. Kurs składa podzielony jest na cztery części, czyli moduły tematyczne i zakończy się egzaminem. Egzamin przeprowadzany jest nie przez szkoleniowca, ale przez egzaminatora z uprawnieniami ECDL – tłumaczy pan Krzysztof, trener z firmy WROcomp.

Pomysłodawcą bezpłatnych szkoleń komputerowych jest gmina Wałbrzych, jako lider Aglomeracji Wałbrzyskiej wraz ze Stowarzyszeniem Polska Izba Młodych Przedsiębiorców LOM z Wrocławia. Szkolenie w gminie Żarów nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc i zaangażowanie pracowników tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Miejskiego oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów. Pomieszczenie, w którym odbywają się zajęcia, udostępniła dyrekcja żrowskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group