Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Z pracy strażaków: świeczka na komodzie, sarna w rzece

Wtorek, 1 lutego 2011, 7:55
Aktualizacja: 16:57
Autor: KO
powiat świdnicki: Z pracy strażaków: świeczka na komodzie, sarna w rzece
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pozostawiona na drewnianym meblu zapalona świeczka może doprowadzić do nieszczęścia, przekonała się o tym właścicielka mieszkania przy ul. Metalowców w Świdnicy. Ale strażacy pomagają nie tylko ludziom – ostatnio ratowali też sarenkę.

Weekendowy meldunek ze straży pożarnej zawiera kilka ciekawych akcji. W piątek, 28 stycznia, strażacy o godz. 12.55 otrzymali zgłoszenie o pożarze na ul. Metalowców. Winną okazała się świeczka, która spowodowała nadpalenie się komody i lampki elektrycznej stojącej na niej. Mogło być gorzej, na szczęście właścicielka w porę zauważyła ogień, odcięła zasilane w domu i zaczęła gasić mebel. Strażacy tylko dokończyli.

Następnego dnia rano ktoś zauważył sarenkę, która wystraszona brodziła w wodzie w korycie rzeki w Świebodzicach przy ul. Sikorskiego. Wezwani strażacy w ubraniach ochronnych zeszli do zwierzęcia, udało się im je wyciągnąć na brzeg. Sarna była zmoknięta i osłabiona, ale gdy poczuła wolność – pobiegła do lasu.

Również w sobotę, 29 stycznia, paliło się auto przy ul. Wokulskiego w Świdnicy. Ten i kolejny podobny przypadek opisaliśmy już wczoraj – w tekście Nocami płoną samochody.

W nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar budynku po magazynie przy ul. Jodłowej. Gasiły go trzy zastępy – dwa państwowej straży i jeden ochotniczej. Przypuszczalna przyczyna – podpalenie.

Prócz tego strażacy wzywani byli do płonących koszy na śmieci, sadzy w kominie i zadymień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group