Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ziebice: Z regionu: z siekierami na cmentarz

Wtorek, 15 marca 2011, 19:24
Aktualizacja: 19:25
Autor: KO
Ziebice: Z regionu: z siekierami na cmentarz
Fot. KPP Ząbkowice Śląskie
Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy urządzali sobie przechadzki na cmentarz z siekierami... Po co? Po metalowe elementy z nagrobków, które traktowali jak zwykły złom. Krzyże porąbali na drobne kawałki...

Nie tylko świdniccy złomiarze zachowują się jak hieny cmentarne (pisaliśmy o złodziejach, którzy obrabowali zabytkową ewangelicką nekropolię – zobacz: tutaj - i o apelu parafii ewangelicko-augsburskiej – zobacz: Nie dajmy złomiarzom rozgrabić do cna zabytku światowej klasy!). W Ziębicach młodzi mężczyźni zostali zatrzymani po kradzieżach mosiężnych elementów grobów. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w punkcie skupu metali kolorowych.

Ziębiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniach i zniszczeniach wielu grobów na cmentarzu komunalnym. Zniszczeniu uległy elementy mosiężne: krzyże, napisy i ozdoby grobów. Sprawcy m.in. odrąbywali interesujące ich elementy siekierami. Policjanci zatrzymali podejrzewanych: szesnastolatka i dwóch osiemnastolatków, gdy próbowali sprzedać kolejne elementy z grobów.

Złodzieje porąbali krzyże i inne elementy na drobne kawałki - tak, aby nie można było ich rozpoznać. Teraz ziębiccy policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. - Za swoje czyny szesnastolatek będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich, natomiast dwóm osiemnastolatkom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności - mówi starszy aspirant Ilona Golec z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group