Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Z wizytą u dzieci w Witoszowie Dolnym

Czwartek, 13 października 2011, 1:25
Aktualizacja: Czwartek, 13 października 2011, 13:08
Autor: UG Świdnica
Witoszów Dolny: Z wizytą u dzieci w Witoszowie Dolnym
Fot. użyczone
Trzeci Kodeks Praw Dziecka trafił tym razem do Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Przedszkolakom przekazał go osobiście Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, podczas porannego spotkania, które odbyło się 10 października.

Pierwszy z nich od 3 lat znajduje się w Przedszkolu „Bajkowa Dolinka” w Pszennie, które realizuje zadania w nim zawarte. Efekty tej pracy są widoczne w codziennym życiu przedszkolaka, ich rodziców oraz nauczycieli. Kolejny trafił w ubiegłym roku do Niepublicznego Przedszkola w Boleścinie.

Małe dzieci posiadają szczególne prawa. Spośród wielu praw dziecka jako zasadnicze wymienia się prawo do: szacunku, radości, wyrażania uczuć i myśli, nauki przez zabawę, niepowodzeń i łez, własności, bycia sobą, niewiedzy, upadków, tajemnicy – podkreślała Teresa Mazurek, wójt gminy podczas spotkania z Rzecznikiem oraz przedszkolakami.

Przedszkolaki dla zaproszonych gości przygotowały wiersze na temat praw dziecka i piosenki.
Po uroczystym powitaniu Marek Michalak rozpoczął rozmowę z dziećmi, przybliżając im ich prawa oraz odpowiadając na wszystkie zadawane pytania.

Prawa dziecka to płaszczyzna rzeczy, która im się należy, a którą my dorośli powinniśmy wypełniać i sobie wzajemnie o tym przypominać – mówił Marek Michalak. Młodym, ciekawym świata ludziom bardzo spodobała się taka forma spotkania.

Rzecznik Praw Dziecka spotkał się również z kadrą pedagogiczną Przedszkola w Witoszowie Dolnym, rodzicami oraz władzami Gminy Świdnica.

Oprócz wspomnianego Kodeksu Praw Dziecka, Rzecznik wręczył m.in. kredki z dziecięcym numerem telefonu zaufania – 0800-12-12-12. Pobyt Rzecznika Praw Dziecka zakończył się zwiedzaniem obiektu, którego przewodnikiem były oczywiście dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group