Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Piątek, 20 czerwca 2014, 10:30
Aktualizacja: 12:32
Autor: red.
Nie po raz pierwszy uczniowie jaworzyńskiej podstawówki udowodnili, że na bezpieczeństwie ruchu drogowego naprawdę znają się, jak mało kto. Tym razem udowodnili to w konkursie „Zwierzak za kierownicą”. Konkurs polegał na stworzeniu działa literackiego: limeryku, krótkiego wierszyka, fraszki, rymowanki, opowiastki.

Najważniejsze, aby bohater prac uczestniczył w sytuacji związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego. W konkursie mogły uczestniczyć grupy przedszkolne, klasy szkoły podstawowej oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych. Główną nagrodą dla laureatów konkursu był udział w uroczystym finale w Pałacu Prezydenckim oraz zwiedzanie wybranych miejsc w Warszawie. I właśnie na tę nagrodę zasłużyli, według jury, uczniowie jaworzyńskiej podstawówki. Członkowie Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa pod opieką Pani Ewy Grobelnej z ogromnym zaangażowaniem tworzyli wyjątkowe prace, które oceniane były przez szanowne jury w składzie: Michał Rusinek – literaturoznawca, poeta, autor zabawnych limeryków, Grzegorz Kasdepke – autor książek dla dzieci i młodzieży, słuchowisk radiowych, scenariuszy programów telewizyjnych, Joanna Kluzik – Rostkowska – Minister Edukacji Narodowej, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Rafał Sonik – wielokrotny mistrz Polski w sportach motorowych w kategorii quadów, pierwszy Polak na podium Rajdu Dakar, Adam Wajrak – dziennikarz, popularyzator wiedzy z zakresu przyrody i ekologii, Tomasz Samojlik – adiunkt w Zakładzie Biogeografii, Instytut Biologii Ssaków PAN, popularyzator wiedzy przyrodniczej, Kajetan Kajetanowicz – Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych.

W dniu 9.06.2014 r. jaworzyńscy finaliści gościli w Pałacu Prezydenckim, gdzie odebrali gratulacje z rąk Pani Prezydentowej i Pani Poseł Katarzyny Mrzygłockiej. Po części oficjalnej nasi uczniowie zwiedzili stolicę.

(UM Jaworzyna Śląska)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group