Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 584
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Za co promuje się Dolnośląski Szlak UNESCO w Wieliczce?

Wiadomości: Świdnica/Wieliczka
Wtorek, 16 listopada 2010, 11:39
Aktualizacja: 11:40
Autor: KO
Kaplica św. Kingi w Wieliczce.
Fot. Karolina Osińska
W niedzielę napisaliśmy o promocji dolnośląskich zabytków UNESCO w Wieliczce. Nasi Czytelnicy pytają: na czyj koszt ta promocja?

Odpowiada Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy: - Dolnośląski Szlak UNESCO to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze na jego realizację pozyskało miasto Świdnica. Wykonawcą projektu jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy. Całkowita wartość projektu to 210 tys. zł. Ponad 136,6 tys. zł to wartość dofinansowania, a ponad 73,5 tys. zł przeznaczy miasto Świdnica.

Dziś do Wieliczki wyjechała miejska delegacja na czele z zastępcą prezydenta Waldemarem Skórskim.

Nasz tekst z niedzieli: Kościół Pokoju i cały Dolny Śląsk w mieście soli. Przy okazji zapraszamy do działu Wycieczki Świdniczki - tu zdjęcia z Wieliczki przy artykule Średniowieczna sól na wyciągnięcie języka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

Prezydent Miasta 16-11-2010 15:47
Tam jest tak pięknie, cieszę się, że kawałek naszego miasta tam się również znalazł.
~ 16-11-2010 18:35
Ale za jaką cenę! 73 tysiące złotych z kasy miasta. Ciekawe, czy inne kościoły w Świdnicy też mogą się tak promować.
~Waldemar Skórski 16-11-2010 20:09
Projekt to Dolnośląski Szlak UNESCO - z przykrością informuję, że w Świdnicy tylko jeden obiekt znajduje się na tej liście. Środki finansowe zostały przeznaczone na: 1) przygotowanie i montaż filmu fabularnego w scenariuszu, reżyserii i wykonaniu młodzieży z I LO, 2) przygotowanie strony internetowej o Dolnośląskim Szlaku UNESCO, 3) wydanie dużej ilości przewodników po zabytkach, m.in. z opisem bazy hotelowej, gastronomicznej, turystycznej itd. 4) przygotowanie przez świdnickich pedagogów ścieżki dydaktycznej - m.in. historia, język polski, wiedza o kulturze wraz z wydaniem odpowiednich materiałów dydaktycznych, 5) przygotowanie i realizacje kolejnych spektakli sztuki na podstawie pamiętników Christiana Czepko, 6) przygotowanie wystawy fotograficznej, 7) promocję powyższych elementów w 6 miastach Polski, z konferencjami prasowymi poświęconymi Świdnicy i regionowi, spektaklami, wernisażami i spotkaniami z miejscowymi pedagogami - aby ścieżka dydaktyczna weszła na trwałe do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w 17 miastach UNESCO. Z poważaniem, P.S. I - Kilka tygodni temu usłyszeliśmy z ust kontrkandydatów Prezydenta Murdzka, że Świdnica jest źle promowana, a o Kościele Pokoju nikt w Polsce nie słyszał. Był wśród nich również niejaki Zbigniew Szczygieł, który, jako członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, podejmował uchwałę zatwierdzającą przyznanie Świdnicy środków Unii Europejskiej na realizację projektu. :) P.S. II - Oczywiście, może się komuś wydawać dziwne, że Świdnica promuje również zabytki Wrocławia i Jawora - to efekt kompletnej indolencji i nieróbstwa zarówno Polskiej, jak i Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, które stały się po prostu kolejnymi łupami partyjnymi Platformy Obywatelskiej. Gdybyśmy czekali na to, aż POT lub DOT ruszy tyłek, to rzeczywiście o Kościele Pokoju nikt by nigdy nie usłyszał.
~ 16-11-2010 21:47
panie prezydencie a gdzie pan kupuje takie ladne koszule ?
~Waldemar Skórski 16-11-2010 22:33
W ciuchlandzie na 1 Maja
~ 17-11-2010 8:16
Panie Skórski, ale z tego co Pan napisał wynika jednoznacznie, że na promocję zasługuje jedynie kościół Pokoju w Świdnicy. A co z innymi zabytkami. Co z katedrą, wspaniałymi barokowymi kamienicami, o których ostatnio z taką pasją pisze świdnicki historyk Sobiesław Nowotny. Czy one nie zasługują na promocję? Świdnica w ogóle jest miastem baroku i powinno się promować zabytki miasta właśnie w oparciu o taką koncepcję. A tu tylko kościół Pokoju i kościół Pokoju. Większość mieszkańców tego miasta, z których pieniędzy opłacane są wysiłki promocyjne, to katolicy, a nie ewangelicy. Jako zabytek obiekt ten z pewnością jest wyjątkowy, ale czy należy to robić z pieniędzy miejskich? Ostatecznie potencjalni turyści, którzy dadzą się przekonać do przyjazdu do Świdnicy, trafią tylko do kościoła Pokoju, a nie do miasta jako takiego. I co miasto na tym zyska. Ich pieniądze zasilą jedynie kasę kościelną parafii ewangelickiej. Interesujące są tu również wyniki takiej promocji. Czy dotychczasowe starania promocyjne wpłynęły w jakiś sposób na liczbę przyjeżdżających turystów do miasta? Ile konkretnie miasto na tym zyskało? Bo promocja to przecież inwestycja o charakterze gospodarczym. Ilość wydanych pieniędzy powinna przełożyć się na zyski, które płyną z turystyki. Czy dysponuje Pan konkretnymi danymi, na które może się Pan powołać?
~ 17-11-2010 11:47
Promocji nigdy nie za wiele i nie mieszac tu religii
~ 17-11-2010 13:45
Jeżeli sprawa dotyczy promocji kościoła Pokoju, to już jest to sprawa religii, bo to kościół luterański!
~Waldemar Skórski 17-11-2010 15:21
Mariusz? Aleś urósł!
~ 19-11-2010 8:10
A ten ostatni wpis to co? To ma być argument w dyskusji? Co, ty pewnie żeś zmalał i zabrakło argumencików?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group