Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Za dwa tygodnie rusza schronisko w Lubachowie

Sobota, 15 stycznia 2011, 16:42
Aktualizacja: 16:43
Autor: KO
Lubachów: Za dwa tygodnie rusza schronisko w Lubachowie
Fot. UG Świdnica
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie przyjmie pierwszych turystów we wtorek, 1 lutego. Na gości czeka nowoczesny obiekt: 49 miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym, bezprzewodowy dostęp do internetu oraz sala konferencyjno–szkoleniowa na ok. 50 osób, wyposażona w sprzęt do prezentacji multimedialnych.

Schronisko w Lubachowie powstało w budynku po szkole podstawowej. Oprócz bazy noclegowej obiekt posiada 2 oddzielne stołówki z możliwością przygotowania posiłków na 50 osób, pracownię na 10 stanowisk komputerowych, a łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 905 m kw. Schronisko jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowano miejsca parkingowe.

- Na zmianę użytkowania budynku po byłej szkole podstawowej na schronisko młodzieżowe gmina Świdnica otrzymała 1,76 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (RPO WD) – mówi Janusz Waligóra, rzecznik prasowy gminy.

- Już teraz mogę zapewnić, że jednymi z pierwszych, którzy skorzystają z nowoczesnego obiektu będą dzieci z gminy Świdnica, uczestnicy zimowego wypoczynku w ramach świetlic środowiskowych – mówi z kolei Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

Dzieci i młodzież za pierwszą noc w schronisku w pokoju 5-6 osobowym zapłacą 23 zł (za następną – 21 zł), a dorośli turyści – 32 zł (29 zł). W jednoosobowym pokoju o podwyższonym standardzie gość pomieszka za 90 zł (80 zł za kolejną noc), pokój dwuosobowy w pierwszą noc kosztuje 130 zł (w kolejną – 120 zł). Opaty za parking to 10 zł (samochód/doba) i 18 zł (autobus/doba). W schronisku obowiązują zniżki dla posiadaczy aktualnej legitymacji PTSM, „Złotej Odznaki PTSM" oraz odznaki „Zasłużony Działacz Turystyki", a także dla uczestników imprez organizowanych lub współorganizowanych przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie i Urząd Gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group