Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 802
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Zaangażowani w życie wsi

Wtorek, 15 marca 2022, 7:31
Autor: red
Gmina Żarów: Zaangażowani w życie wsi
Fot. UM Żarów
Są zawsze blisko mieszkańców. Aktywni i zaangażowani. Są współczesnymi ekspertami od spraw społecznych i prawdziwymi gospodarzami wsi.

Z okazji Dnia Sołtysa burmistrz Żarowa Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora podziękowali wszystkim sołtysom za dotychczasową pracę i zaangażowanie oraz wszelką aktywność. Złożyli też gospodarzom wsi najserdeczniejsze życzenia i wręczyli upominki.

- Z okazji Dnia Sołtysa składamy Państwu serdeczne podziękowania za pracę pełną zaangażowania. Życzymy wszelkiej pomyślności, wiele wytrwałości w realizacji dalszych planów i zamierzeń na rzecz sołectwa, pozytywnej energii i satysfakcji oraz zadowolenia z pełnienia funkcji społecznej i aby mandat zaufania procentował wspólnymi sukcesami całej społeczności gminy Żarów – życzyli burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Sołtysi często po cichu i bez splendoru - wykonują ciężką pracę na rzecz wsi. I nie chodzi tutaj tylko o przekazywanie nakazów podatkowych. Jednym słowem - sołtys to człowiek orkiestra.

- Sołtys to wyjątkowy urzędnik, bo bez wyznaczonych stałych godzin pracy i bez biurka, za to najbliżej ludzkich spraw. Praca sołtysa nie należy do najłatwiejszych. Trzeba być społecznikiem, żeby ją wykonywać. Wymaga dyspozycyjności i poświęcenia, ale z pomocą zaangażowanych osób, udaje się nam zrealizować wiele ciekawych wydarzeń i projektów – mówiła Elżbieta Jaremko sołtys Mikoszowej. - Bycie sołtysem to niezwykle zaszczytna, ale i zarazem trudna funkcja. To również ogromna odpowiedzialność i praca wymagająca wielkiego zaangażowania i wrażliwości społecznej – dopowiadała Iwona Świętak sołtys Mielęcina.

W Gminie Żarów pracuje 17 sołtysów. Są wybierani do pełnienia tej funkcji przez mieszkańców wsi. Funkcję sołtysa w naszej gminie pełni 7 pań i 10 panów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group