Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zabawa jak na plaży

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 7:26
Autor: red
Świebodzice: Zabawa jak na plaży
Fot. UM Świebodzice
To chyba najładniejszy plac zabaw w Świebodzicach. Mali mieszkańcy ulicy Zamkowej (Pełcznica) i okolic mają do dyspozycji prawdziwą plażę i mnóstwo urządzeń do rekreacji.

Miasto zakończyło właśnie gruntowną modernizację tego miejsca. Hitem są: duża huśtawka bocianie gniazdo, drewniany domek – i miś.

Codziennie bawi się tu mnóstwo dzieci mieszkających nie tylko na ul. Zamkowej, ale także w najbliższej okolicy. Dla mam są wygodne ławeczki, na których odpoczywają i obserwują swoje pociechy. A maluchy mogą biegać bez butów po całym rozległym terenie placu i poczuć się jak na prawdziwej plaży, ponieważ podłoże zostało wykonane z najbezpieczniejszego materiału – piasku. W ramach przeprowadzonych prac wykonane zostało ogrodzenie placu, dojścia z kostki, nowe trawniki. Ale oczywiście najważniejsze są urządzenia. Do już istniejących, takich jak zjeżdżalnie, piaskownica czy huśtawki, dołączyły nowe – kolorowy domek z liczydłami i zabawny miś - kosz na śmieci. Dzieciom i rodzicom bardzo się tu podoba.

- Jest kolorowo, przyjaźnie, bezpiecznie, to naprawdę świetny plac zabaw - mówią.

- Takie inwestycje to prawdziwa przyjemność, bo nagrodą jest uśmiech i radość na buziach najmłodszych – przyznaje burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – O place zabaw mieszkańcy proszą chyba równie często, jak o naprawy chodników czy dróg. Staram się, by było ich w naszym mieście coraz więcej.

Koszt modernizacji placu zabaw przy ul. Zamkowej to 94.000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group