Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zabierz rodzinę na badania za friko – zdrowa sobota w powiecie

Piątek, 11 czerwca 2010, 23:36
Aktualizacja: 23:37
Autor: KO
Świdnica: Zabierz rodzinę na badania za friko – zdrowa sobota w powiecie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W akcji „Zdrowa Rodzina” biorą udział publiczne i prywatne przychodnie zdrowia. Przebadać się będzie można w Medyku, w którym przyjmować będzie aż osiemnastu specjalistów!

Na badania mogą przyjść całe rodziny od dziadków i babć, po ciocie, wujków i najmłodszych jej członków. Dla dzieci przygotowany jest specjalny panel, gdzie zaplanowano badania ostrości wzroku, wad postawy, badania słuchu i przegląd stomatologiczny. Dodatkowo w osobnych punktach będzie można sprawdzić poziom cukru, ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi.

Na pacjentów czekać będą badania EKG i USG. Dodatkowo wszyscy mogą zbadać sobie słuch, skorzystać z badań spirometrii, kobiety między 25 a 59 rokiem życie mogą wykonać badania cytologiczne, natomiast na przyszłe mamy, które znajdują się wcześniej zarejestrowały czeka hit tegorocznej akcji, czyli bezpłatne USG 3D/4D w szpitalu Latawiec.

„Zdrowa Rodzina”, to pomysł wydziału zdrowia świdnickiego starostwa. Na zaproszenie włączenia się do akcji odpowiedziało 18 znanych i cenionych specjalistów z dziedziny kardiologii – dr Ireneusz Babiak i dr Janiak, urologii – dr Rafał Kmieciak, dermatologii – dr Magdalena Simon-Błażewicz, ginekologii – dr Zdzisław Martyniak i dr Alicja Gembiak-Chełmońska, laryngologii – dr Ewa Pawluk i dr Anna Baranowska, neurologii – dr Hanna Marczyńska i genetyki – dr Ewa Kilar i dr Tomasz Huzarski z Międzynarodowego Centrum Nowotworów Dziedzicznych ze Szczecina. Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli również skorzystać z porad alergologa – dr Doroty Łuki, reumatologa – dr Haliny Nawrockiej, ortopedy – dr Grzegorza Kanturskiego, okulisty – dr Wiktora Ustynowa, diabetologa – dr Krystyny Wygody czy internistów – dr Zbigniewa Kaczmarczyka oraz dr Andrzeja Laskowickiego.

W Medyku prowadzona będzie też zbiórka krwi pod hasłem „Oddajesz krew, ratujesz życie”, koordynowana przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia. W pobliżu przychodni będzie można również obejrzeć pokazy sprzętu medycznego i ortopedycznego, profilaktyki snu, produktów zaopatrzenia medycznego całego ciała, sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci, a najmłodsi będą mogli zajrzeć do środka ambulansu pogotowia ratunkowego i obejrzeć jego wyposażenie.

Akcja „Zdrowa Rodzina” będzie trwała w godzinach 9.00-14.00 w przychodni Medyk w Świdnicy (ul. Gdyńska 25a).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group