Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabił kolegę ojca, odpowie przed sądem

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 10 sierpnia 2010, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Prokuratura Rejonowa w Świdnicy przygotowała akt oskarżenia przeciwko 21–letniemu Piotrowi P. W ubiegłym tygodniu trafił on do sądu. Proces rozpocznie się niebawem. Według śledczych młody mężczyzna zabił kolegę ojca, bo ten zwrócił mu uwagę, że źle odnosi się do swojego rodziciela.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, 18 lutego, w jednej z kamienic przy ulicy Sikorskiego. W jednym z pomieszczeń imprezował Piotr P. z kolegami, w drugim alkohol pił jego ojciec z kolegą.

Według ustaleń prokuratury w pewnym momencie do pokoju syna wszedł ojciec i nakazał ściszenie muzyki. Piotr P. wulgarnie się do niego odniósł. 62-letni znajomy ojca stwierdził, że w ten sposób nie powinno się traktować rodzica. Młody mężczyzna wpadł w furię. Rzucił się na kolegę ojca.

- Bestialsko i brutalnie go bił, kopał, po twarzy, głowie, brzuchu i plecach, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia – mówi prokurator rejonowy Marek Rusin. - Uciskał kolanami klatkę piersiową, spowodował między innymi złamanie żeber i kości kręgosłupa, wewnętrzne obrażenia.

Prokuratura nie postawiła zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym, z uwagi na sposób działania, rodzaj i siłę uderzeń. Mężczyzna przyznał się do pobicia, ale nie do zabójstwa.

Piotr P. był wcześniej karany, ale za przestępstwa przeciwko mieniu, a nie życiu i zdrowiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 10-08-2010 11:41
piekna kariera!! pogratulowac piotrusiu :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group