Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artemida/Świdnica/Wrocław: Zabójca prawomocnie skazany

Środa, 26 maja 2010, 7:20
Aktualizacja: 9:02
Autor: KO
Artemida/Świdnica/Wrocław: Zabójca prawomocnie skazany
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Sławomir C. nie wymiga się już od kary za zabójstwo rodaka w Grecji. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Świdnicy, na mocy którego 30–letni mężczyzna skazany został na karę 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo obywatela polskiego w miejscowości Artemida na terenie Grecji.

Sprawa toczy się od 2003 r., kiedy to znaleziono zwłoki Andrzeja G. w miejscowości Artemida niedaleko Aten. Polskie i greckie organy ścigania znalazły sprawcę – Sławomira C., który na stałe mieszkał w miejscowości Skrzynka w powiecie kłodzkim. Świdnicki prokurator okręgowy przygotował akt oskarżenia we wrześniu 2004 r., a pierwszy wyrok skazujący w tej sprawie zapadł przed świdnickim sądem w listopadzie 2006 r.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę 25 lat pozbawienia wolności. Ale mieszkaniec Kotliny Kłodzkiej odwoływał się i Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił wyrok i sprawę przekazał Sądowi Okręgowemu w Świdnicy do ponownego rozpoznania. Proces skończył się w lutym tego roku takim samym wyrokiem. Tym razem apelacja nic nie dała.

Sławomir C. w Grecji wykonywał prace budowlane. Pomagał mu Andrzej G. W dniu tragicznego zdarzenia oskarżony bił kolegę po głowie ciężkim i ostrym narzędziem, a następnie zabrał ofierze telefon komórkowy i 1100 euro. Zwłoki zakopał w piwnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group